• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Uważaj co jesz! Duża firma z podlaskiego fałszowała swoje wyroby! Jest oświadczenie firmy!

Zaczęty przez ArchaniolOna, 04 Wrz 2009, 19:43:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

ArchaniolOna

Chodzi o znaną na cały kraj podlaską firmę Mispol. Szczegółowe analizy wykryły, że producenci fałszowali swoje wyroby. Do wszystkich puszek dodawano mięso drobiowe. Co nie przeszkadzało producentom umieszczać na konserwach zdjęć golonki, boczku czy wędzonki.

Jak informuje Radio Białystok, chodzi w szczególności o trzy konserwy - mielony boczek, golonkę i łopatkę. Inspekcja stwierdziła, że dodatki drobiowe w tych wyrobach stanowią ponad 15 % całości.

Firma Mispol oprócz produkcji konserw mięsnych zajmuje się także wyrobem pasztetów, dań gotowych oraz karmy dla psów i kotów.

Oświadczenie MISPOLU
1/ Nie ma jednoznacznych przepisów określających nazwy wyrobów mięsnych. Większość producentów stosuje nazwy \"zwyczajowe\" stosowane od wielu lat i MISPOL jako producent też takie stosował.

2/ Większość polskich producentów stosuje analogiczny sposób znakowania podobnych wyrobów i takie wyroby są dostępne na wszystkich półkach sklepowych.

3/ W składzie deklarowaliśmy wyraźnie zawartość mięsa drobiowego i ta informacja była nie była przed klientem ukrywana.

4/ zakwestionowane wyroby były przez ostatnie lata kilkukrotnie kontrolowane przez różne inspekcje i nie stwierdziły one uchybień.

Z uwagi na brak jednoznacznej interpretacji prawa żywnościowego i pojawiające się coraz to nowe i odmienne interpretacje prawa przez różne jednostki kontrolne, mimo dokładania wszelkich starań w temacie znakowania produktów trudno jest przyjąć takie znakowanie wyrobów, które zadowoli wszystkie jednostki kontrolne w tak różny sposób interpretujące prawo. Mimo to sposób znakowania kilku zakwestionowanych wyrobów
dostosowaliśmy do wymogów inspekcji.

Podkreślamy, że wszystkie niezbędne informacje dotyczące składu produktów znajdowały się na etykietach i firma nie miała na celu wprowadzenie kogokolwiek w błąd.
Z poważaniem Piotr Domaszewski Dyrektor Generalny - Członek Zarządu MISPOL SA

co o tym sadzicie czy to jest prawda czy fałsz.
Fara bara cira fara tonga... ^^

aaa

fdsdf

ArchaniolOna

Fara bara cira fara tonga... ^^

tajna

czytałem o podobnej sprawie w wyborczej, jest jakiś instytut żywnościowy w polsce, który walczy z producentami żywności jeśli chodzi o etykietowanie produktów i jednym z jego osiągnięć jest wprowadzenie nazwy: parówki z cielęciną - wcześniej to one się nazywały parówki cielęce, mimo że tej  cielęciny w mięsie było bardzo mało; Skoro Mispol dodaje tylko 15% mięsa drobiowego do golonki, to w sumie nie jest tak źle, chociaż pewnie nie jest to rasowa golonka:)
kulturalne suwałki

ArchaniolOna

tajna zgodze sie z Toba, ale zastanawiam sie jak ta sprawa wyszla na jaw to czy inne firmy beda nadal te konserwy skupowac :) i wysylac za granice
Fara bara cira fara tonga... ^^

tajna

Wydaje mi się, że praktyka jaką stosuje Mispol jest powszechna w naszym kraju, więc jest jak jest. Słyszałem że uczciwszy są producenci niemieccy.
kulturalne suwałki


<lol>

ja tych konserw nie mam najmniejszego zamiaru tykac, jesli je zle pakuja a pozniej one puchna i miesa ktore zostalo spuchniete przerabiaja je spowrotem to wielkie dzieki, tak samo chodza w magazynach myszy :) zycze Wam kochani smacznego :)

mon

Ale nie nam oceniać czy to prawda czy nie. Chyba, że ktoś z nas jest jakimś śledczym :).
mon


vanillacat

3/ W składzie deklarowaliśmy wyraźnie zawartość mięsa drobiowego i ta informacja była nie była przed klientem ukrywana.

4/ zakwestionowane wyroby były przez ostatnie lata kilkukrotnie kontrolowane przez różne inspekcje i nie stwierdziły one uchybień.

Sama jadlam konserwy z Mispolu i rozne ich dania i jakos sie nie zatrulam, tym bardziej ze te informacje byly podawane do widomosci klientow. Po prostu wszedzie dodaja mieso drobiowe, tak samo parowki nie sa 100% parowkami bo maja dodane mieso roznorakie itd takich przykladow jest mnostwo, wazne ze te jedzenie spelnia wymogi sanitarne i ze sie tym nie zatrujesz.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

cris

w tym wszystkim to chyba chodzi o to ze nazywali swoje wyroby np. boczkiem a miały one w sobie część mięsa drobiowego. no i co - to takie przestępstwo? jesli rzeczywiście na nich było napisane ze jest tam mieso drobiowe to chyba nie falszowali, no nie? gdyby nie pisali to co innego. a tak afera o nic moim zdaniem

administrator

Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk