• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

OBI i Tesco w S

Zaczęty przez vanillacat, 20 Wrz 2009, 11:44:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

vanillacat

I jak postrzegacie plany powstania w S OBi i Tesco, przeczytalam komenatrze pod artykulem na ten temat i pojawily sie takie ze nie bedziemy juz miastem z samymi biedronkami ale i takie ze jak na S to za duzo tych hipermaketow. Ja akurat takze mam podzielone zdanie, z jednej strony to dobrze-miasto sie rozwija, wiecej osob znajdzie prace, z drugiej po wielkim boomie pewnie te sklepy beda swiecic pustkami jak arkadia i wtedy sie zaczna zwolnienia, a jakie jest Wasze zdanie?
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

;]

moze nie jak Arkadia;]  bo arkadia to drugi bazar z cenami o 50% wyzszymi:] Uwazam ze Obi i carrefour tak za miasem Tesco NIE, poniewaz za blisko jednak centrum powstanei Plaza jest multum biedronek (te sa ok w miare tanio, wszystko praktycznie jest codzienne zakupy i do domku ) Kaufland, Tesco, Careffor nei ma najmneijszej szansy aby te 3 sklepy na siebie zrobily jezeli wszystkie beda:] Obi akurat mysle ze jest super pomyslem taki market budowlnay z prawdziwego zdarzenia ale tutaj obawiam sie o inne sklepy tego typu w Suwalkach chociaz podobnie bylo z Kauflandem mial polozyc inne sklepy a jakos Biedronki sie mnoza:P Miejsce Tesco jest mysle atrakcyjne i widzialbym tu cos innego np hotel bo tego u nas brakuje ewentualnie planowana sale widowiskowa ktora ma powstac w Suwałkach, nie uwazam aby na takim terenie w takim polozeniu powinien byc  hangar i kolejny market:/ Biedronki stoja praktycznie w osiedlach ludzie tu przychodza i Tesco moze miec problem ala LIDL gdyby nie sasiedzi z LT to juz bylby zamkniety o czym sie mowilo swego czasu tylko ze tam oni mogli kupowac cale kosze cukru itd (w biedronce po 10 kg) i utrzymuja tenmarket obawiam sie ze po Tesco tez moze zostac sam hangar.....

tajna

można przewidzieć, że cała Suwalszczyzna będzie przyjeżdżać do Suwałk, tylko u nas będą hipermarkety. Prezydent mówił, że będą z tego spore podatki, czyli nowe inwestycje, np. hale z kortami tenisowymi. Ja bardzo bym poparł utworzenie stałego zespołu teatralnego - osób dorosłych, które by mogły zostać zatrudnione w sali koncertowo-teatralnej. Jest u nas kilka teatrów amatorskich, więc aktorów by nie brakowało.
kulturalne suwałki

;]

tajna ok suwalszczyzna,ile to łącznie ludzi?? 150 tys?? moze i tegonei ma Białystok ma 2 galerie i juz siemowi ze o jedna za duzo Auchan otworzyl 2 sklep i... o jeden za duzo carrefour juz planuje zwijac manatki a tam zakres klientow ja szacuje na jakies 400tys ludzi teatr ok tez popieram fajnie by bylo jakby cos bylo zreszta zobaczymy na przykladzie kina czy ludzie w skach korzystaja z takich rzeczy sam sie przyznaje nei chodze do Bałtyku w Plazie mysle bede dosyc regularnie 1-2 w miesiacu bo na tyle mnie stac ale bede do tej pory raz  na jakis czas Bialystok odwiedzalem i bywalem takze w Kinei jednak docelowy dojazd do kina mija sie z celem   podroz i bilet... podobnie Druskienniki podroz plus wejscie jezeli wejsciowka w Skach bedzie taka jak tam bedemogl w miesiacu byc 2 razy i chetnie z tego skorzystam;]

Mr Mike

Osobiscie bym zatrudnil urzedasow ktorzy akceptuja takie wielkie przedsiewziecia.
Z checia zobaczylbym gajewskiego na kasie w obi :D
Ciekawe ile z tych podatkow wpadlo do jego kieszeni.
Bazar juz przeniosl wiec tak jakby sie pozbywal konkurencji dla przyszlych marketow. Czy rzeczywiscie tyle marketow nam trzeba.

Faktem jest ze bedzie taniej ale czy ludzie dzieki temu sie wzbogaca.
Biedronki pobudowali ale ludzie wcale nie zarabiaja lepiej...
tru tu tu tu majty z drutu

anonim_gal

nam nie trzeba,ale przejezdnym litwinom czemu nie.

Tomek

Mike a kogo interesuja kupcy z bazaru ? kazdy chyba woli isc do sklepu np obi niz tarzac sie po kolana w blocie na bazarze gdzie ceny sa kosmiczne za ten produkt co oferuja .Chyba sam nie wiesz o czym piszesz  :lol:

clod

Nam trzeba marketu budowlanego.

Ty mówisz w imieniu nie posiadających domu czy mieszkania i nie robiących żadnych remontów.

Ja mówię w imieniu posiadających i robiących czasem remont.
Taki sklep jest jak najbardziej potrzebny, żeby przyjść z człowiekiem od remontu pokazać palcem i powiedzieć : to chcę mieć.

Czasem (tylko w niedzielę, bo w inne dni tygodnia nie ma czasu) dobrze jest się przejść po takim sklepie i powybierać asortyment do modernizacji wnętrza swego lokum.
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

ktosik

TenCoWie

A ja wam powiem, że skoro tak mówicie o coraz to nowych sklepach itd. to niedługo tzn. około miesiąca czasu będzie na Kościuszki otwarta TELEPIZZA ;)

clod

Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

Lukash45

A co z tym trzecim hipermarketem co miał powstac w CH Wigry?.Będzie Obi ,Carrefour ,galerie handlowe i.....?

rufi

Ludzie obudźcie się czy by ktoś inwestował w Suwałki w sieci handlowe w supermarkety gdyby nie nasze położenie przygraniczne? Czy trzeba być takim .... żeby tego nie widzieć?  Gdyby Suwałki były w Ełku nie  byłoby tego wszystkiego...

ehehe

i dobrze,niech buduje sie ;)
będą mniejsze kolejki w kauflandzie xD
będzie taniej xD
jak skoncze szkołe to bede miec zapewniona robote przy kasie xD
wiecej kasy litwyny wydadza w suwałkach xD

Re

Kaufland w Suwałkach przynosi największe zyski dla tej sieci w Polsce. To ich najlepszy market i przy tym najdroższy. Biedronki to żadna konkurencja- dyskonty mają bardzo ograniczony wybór asortymentu(wędliny są tam np. bardzo drogie). Jest tam kilkanaście produktów po które warto zajść i to wszystko. Zatem Careffor i Tesco mają tu znakomite pole do działania. Trzy markety spożywcze w mieście to pole do realnej walki cenowej.
W obrebie 50 km mieszka tu 200 tys. ludzi i żadnego poza Kauflandem(coś tam jest tylko w Olecku ale to nie ta skala) dużego supermarketu.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk