• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

\"anonimowosc\" na forum

Zaczęty przez zl, 21 Lis 2009, 18:54:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

zl

przypadkiem trafilem na artykul ( http://www.rp.pl/artykul/395110.html ) i podsylam bo moze ktos przypadkiem kiedys sobie o tym przypomni podczas wpisywania komentarza do jakiejs "afery" i zadba o swoja anonimowosc (TOR??) ;)
swoja droga publiczne podawanie IP przy pisaniu z "goscia" tez mi sie niepodoba* (trwa/trwala dyskusja czy mozna to traktowac jako dane osobowe czy jeszcze nie... i chyba wyszlo ze nie - niewglebialem sie bo puki mam zmienne to mi to lotto... ;) )

*- generalnie nie ze tylko tutaj

konrado

z mojego kompa korzysta 5 osób, kto mi udowodni, że IP mojego kompa to ja konrado, a nie henio czy babcia stasia lub kuzyn bolek, który rzucił comment na forum...

tadesz

no bo jawne podawanie ip to idiotyzm, powinni tylko admini to widziec, jakas prywatnosc moze ?

Mr Mike

konrado: nawet w przypadku korzystania 5 osob z Twojego komputera w przypadku spraw sadowych odpowiedzialny jest wlasciciel komputera. Wtedy nawet gdy korzysta babcia odpowiedzialny jestes Ty. Chyba ze udowodnisz ze faktycznie babcia uzywala komputera.

Jesli chodzi o pokazywanie IP jest prawdopodbnym naruszenia zasad prywatnosci. Kazde IP wg mnie powinno byc ukryte i nie powinno ich sie udostepniac osobom trzecim. Takie rzeczy powinien znac tylko administrator i w przypadku zlamania prawa udostepniac odpowiednim organom scigania po otrzymaniu nakazu sadowego.
Kazda inna sytuacja powinna byc karana. Wg mnie powinnien zostac ukarany wlasciciel ukazujacy owe dane. To tak jakby podawal adres domu do wysylania niechcianej poczty.
tru tu tu tu majty z drutu

Fikou

cóż... ja pod każdym swoim słowem się mogę podpisać nawet nazwiskiem... ale wolę używać nicków... w zasadzie mój nick w necie dostępny jest z takim samym zdjęciem jak moje nazwisko w dowodzie :)
pozdrawiam

zl

znaczy masz 1 zdanie czy real czy net i dobrze ;)
ja niemialbym ochoty z kims sie spierac w sadzie o cos co napisalem na jakims forum (a przynajmniej o takie ****y jak w przypadku tego artykulu - bo imho to ****y i zwyczajnie szkoda czasu ;) )
 no i ciekawe kiedy jakis rodzimy urzednik poczuje sie urazony opinia o nim :)

a temat po to zeby zwrocic uwage na ta za jakiego typu wypowiedzi mozna miec juz problemy (przez wrodzone lenistwo samo ruszenie tylka do telefonu/urzedu czy gdzie tam z takich powodow byloby dla mnie problemem ;) )

btw. wracajac do publicznego pokazywania IP, pseudo anonimowosc to fajna sprawa ;)

zl

oho wygwiazdkowalo mnie :) niewiedzialem ze to jakis wulgaryzm ^^

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk