• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Zakaz odwiedzin w DPS KALINA

Zaczęty przez xxxxx906, 05 Gru 2009, 21:19:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

xxxxx906

Proszę o wpisy co myślicie o wprowadzeniu zakazu odwiedzin w DPS Kalina ze względu na grypę .Dodam ,że nie stwierdzono tam narazie ani jednego przypadku zachorowania. Mieszkańcy mogą tak jak wcześniej wychodzić na zewnątrz . Z zakazu wynika ,że tylko osoba odwiedzająca może ,być źródłem zakażenia i tylko on może przynieść tego wirusa .Mieszkaniec ,który wychodzi do sklepu ,czy gdzie kolwiek już nie . Do tej pory było wiadomo jak sama nazwa mówi ,że to jest DOM , a nie więzienie .Wprowadzenie zakazu było by słuszne ,gdyby nikt z mieszkańców nie mógł wyjść na zewnątrz ,a tak przecież i sam mieszkaniec może przynieść wirusa i zarazić innych .Tak samo jak i pracownicy,wolontariusze -bo im wolno wejść . A czym różni się taki wolontariusz ,który przychodzi do obcej osoby ,od  rodziny czy znajomego .Wolontariusz może rodzina już nie!!!!!

xxxxx906

Wprowadzony zakaz odwiedzin w DPS Kalina w Suwałkach jest bezsensowny . Mieszkańcy i osoby odwiedzające nie zgadzają sie z tą decyzją .Mieszkańcy jak mówią sami mogą przynieść tego wirusa do DOMU, bo nikt im nie zabronił wychodzenia na zewnątrz i nie może tego zrobić bo to jest ich DOM ,a nie więzienie , a we własnym DOMU każdy może przyjąć gościa jeśli ma na to ochotę.
Osoby odpowiedzialne za wprowadzenie tego zakazu ,nie przemyśleli tej decyzji do końca!
Sami też powinni zabronić przychodzić do siebie rodzinie i znajomym ,bo przecież mogą zarazić się od nich wirusem grypy A/H1N1.
A najlepiej niech każdy mieszkaniec Suwałk zamknie sie w czterech ścianach ,niech nigdzie nie wychodzi i co najważniejsze niech nie przyjmuje żadnych gości bo może się od nich zarazić wirusem A/H1N1.

andrzej

Pytanie do xxxxx906 czy tan zakaz jest prawny ? I czy mieszkańcy kaliny będą szczepieni ?

Myślę, że skoro osoby z kaliny mogą wychodzić nie powinno zakazywać się odwiedzin najbliżej rodzinny. Jaki w tym sens, gdzie każdy z nich może wyjść i z pewnością wychodzi np. do Kaufland (bo i najbliżej i najtaniej) na drobne zakupy a jak wiadomo w okresie przedświątecznym jest to największe skupisko ludzi - dla niektórych potencjalnie chorych? Na jakiej podstawie powstał taki nakaz skoro nie było zachorowań na terenie ośrodka ? Szkoły są otwarte, msze w kościołach się odbywają itp. tylko w kalinie taki zakaz... Racjonalnie było by zaszczepić mieszkańców a nie pozbawiać ich osób bliskich, jeżeli zagrożenie jest realne to czy mieszkańcy nie powinni zostać przypadkiem zaszczepieni zamiast trzymani za wielkim murem ?

XXXX

Andrzej zgadzam się z Tobą. Mieszkańcy już się buntują ,ale sami nie wiele mogą zrobić ,może gdyby zawiadomić odpowiednie władze cofnięto by ten zakaz. Starsze osoby nie wiedzą co się dzieje ,trudno im wytłumaczyć czemu bliska osoba nie może do nich wejść-a nie każdy może wyjść na zewnątrz.Nawet osoby z poza Suwałk są odprawiane z kwitkiem. Najlepiej by było poruszyć ten temat w Radiu5 w tej audycji co idzie po 11 tej. Tym bardziej ,że zbliżają się Święta i ludzie będą czekać na bliskich.

xxxxx906

Czy zakaz jest prawny tego nie jestem pewna , ale raczej nie , bo to jest pomysł kierownictwa.
Wcześniej te odwiedziny były ograniczone , można było odwiedzać bliskich od 11 tej do 17 tej , bo zdaniem kierownictwa wirus GRYPY A/H1N1 w tych godz.był nieaktywny, dopiero po 17 tej stwarzał zagrożenie.
Teraz to zmieniono na CAŁKOWITY ZAKAZ ODWIEDZIN.
Mieszkańcy już rozpaczają ,że nie będą mogli spotkać się z bliskimi w święta.
Co do szczepionek narazie nic na ten temat nie słychać.
Jeszce jedno nie ma odwiedzin -to mniej pracy dla personelu,bo nie muszą po nich sprzątać i może właśnie tu w tym wszystkim chodzi!

Rozalia

A ja byłam w sobote w odwiedzinach i nikt mnie nie pognał, personel bardzo kulturalnie poinformował  o srodkach ochrony, iż lepiej na zimno dmuchać niz starsze osoby narażać na kłopoty.
Widziałam równiez inne osoby odwiedzające i nikt nikogo nie ciągał, ażeby opuscił obiekt a to i dobrze ze personel reaguje na zjawiska w naszym mieście.
Byłam u osoby leżącej w łóżku i nie dziwię się nikomu, że obawiają się choroby , a co za panika była by wśród innych i personelu również, jakby ze 3 osoby zachorowały, to wtedy dlaczego zakazu nie było, gdzie byli dyrektorzy i kierownicy.Obwiniali się by wszyscy nawzajem, a są osoby takie tylko co wszystko krytykują  na łamach info suwałki, jaki temat by nie był to błotem obrzucaja,Nie wierzę że ten nowy- rodzaju \" żeńskiego\" co pisze jestem pewna \"  skąd ma takie czy inne informacje, dziwi mnie to bardzo i zastanawia.

XXX

Rozalia , ja też byłam w sobotę i mnie i osoby które razem ze mną chciały wejść wyproszono,nie pozwolono nawet wejść za drzwi , bo zaraz zjawiła się pani która powiedziała ,że nie można wejść ,bo jest zakaz odwiedzin.
Nie wiem ,może TY masz jakieś CHODY ?, albo to ze względu na osobę leżącą.
Inni są odprawiani z kwitkiem.
A po za tym sam mieszkaniec może przynieść wirusa ,bo może wychodzić na zewnątrz i tam może spotkać się z rodziną.
To w takim przypadku jaki ma sens wprowadzenie zakazu?
Tomek

andrzej

Rozalia xxx xxxxx906 xxxx to ten sam użytkownik - litości :/

XXX

Do Ewelina

Jeszcze jedno pytanie:
To po co cały ten zakaz jeśli inni są wpuszczani , a inni nie ,są w czymś lepsi , a może nie wypada ich wyprosić ?
A Ci co wchodzą oni wirusa nie przyniosą , a może już Pani Ewelino , pomimo ZAKAZU ODWIEDZIN ,weszła i zaraziła parę osób? Nie pomyślała Pani, że też może być potencjalnym źródłem zagrożenia.
Jeśli jest już wprowadzony zakaz to powinien obejmować wszystkich -nie ważne na jakim stanowisku pracuje .
A Pani wchodzi jak gdyby nigdy nic i jeszcze się tym chwali , a nie pomyślała Pani ,że osoba która Panią wpuściła może mieć teraz problemy.
Mieszkańcy widzą ,że inni przyjmują gości ,a ONI sami nie.
Tomek

andrzej

XXX

DO ANDRZEJA
Andrzej możesz mi napisać na jakiej podstawie wysuwasz te oskarżenia?
Ja nie podaję się za nikogo innego!!!
Moim jedynym błędem co teraz zauważyłam było pomylenie imienia .
Napisałam Ewelina zamiast Rozalia.
A to co tu napisałam to jest to co  myślę na temat Wprowadzenia zakazu.
Tomek

XXX

Do Andrzeja
Jeszcze w jednym masz rację nie zauważyłam tego :xxx  i xxxx  to ja ,po prostu zapomniałam ile ma być tych x -ów, w haśle , dopiero jak napisałeś dopatrzyłam się tego.
Co do reszty nie masz racji.
Tomek

xxxxx906

ROZALIA nie wiem czemu mi nie wierzysz ?   TU CIEBIE CYTUJĘ- Nie wierzę że ten nowy- rodzaju \" żeńskiego\" co pisze jestem pewna \" skąd ma takie czy inne informacje, dziwi mnie to bardzo i zastanawia.
Tak jestem kobietą ,starszą kobietą -i ten NOWY co piszesz ja tego nie wstawiałam , ale z chęcią skorzystam z Twojej rady jak to zmienić.
Wiem bardzo dużo co się tam dziej ,bo kiedyś tam pracowałam.
A jeśli chodzi Ci o informacje ,które napisałam to są prawdzie ,gdybyś częsciej odwiedzała osobę u której byłaś to byś wiedziała o wcześniejszym częściowym ograniczeniu odwiedzin.
Ale to nie jest miejsce żeby o tym pisać i nie ten wątek.
Sprawa dotyczy ZAKAZU ODWIEDZIN- sam zakaz nie jest głupi , ale nie ma sensu póki mieszkaniec może wychodzić na zewnątrz.

Rozalia

Macie rację, wychodząc zrozumiałam jakie jest ryzyko i dobrze przeczytałam umieszczoną informację i tego trzeba przestrzegać, ma to sens.
Może żle sie wyraziłam w stosunku do xxxxx906 inaczej to zinterpretowałam przepraszam

andrzej

Na jakiej podstawie..

oh.. Na podstawie Twego adresu sieciowego, który nie jest anonimowy gdy piszesz jako nie zarejestrowany użytkownik forum :)

Adres sieciowy - to tak zwane IP - Potocznie nazywany adresem komputera z którego piszesz :) W przypadku nie zarejestrowanych użytkowników znajduje się pod pod gwiazdkami, które znajdują pod nickiem po napisaniu posta - Po lewej stronie, w Twoim przypadku to:

IP: 217.98.102.9 - Ten adres jest taki sam dla Rozalia, xxx, xxxxx i przypuszczalnie dla xxxxx906 - Aczkolwiek w tym ostatnim pewność ma wyłącznie admin forum, więc ostatni pomijam :)

Szokujące, że nikt tego nie zauważył i walną artykuł na podstawie tych postów na Suwałki.info

Jeżeli się mylę, niech admin rozwieje moje wątpliwości :) Pozdrawiam

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk