• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

ksiądz po kolędzie

Zaczęty przez anonim_gal, 07 Sty 2010, 10:44:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

anonim_gal

Ile dajecie dla księży w kopercie?jak to wygląda  u was?w zeszłym roku chyba ksiądz Łuba już pierwszego stycznia chodził i zbierał po dwie koperty,jedną na ofiarę a drugą na budowę kościoła

Enfant Terrible

Enfant Terrible

subiektywnie

W tym roku jest tak samo. Poza tym szczęśliwcy mieli nawet 2 kolędy w roku :) Jedna w styczniu a drugą zaraz po świetach jeszcze w grudniu :))

vanillacat

Ja juz mialam kolede, dalam 20 zł  :D bez przesady :)
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

DankaD

Zuczus

Witam
Ja nic nie daje na kolędzie to jest wizyta duszpasterska nie kur... komornik. Biora bez skrupułów Ta mafia ma wszystko gdzieś nażreć sie napić i kase dajcie tylko

anonim_gal

clod

Dziwne. Tak się oburzacie, pomimo, że jakoś w tym wypadku przymusu nie ma.
A jakoś nikt nie protestuje i płaci jeszcze większej mafii ogromnie większy haracz w postaci akcyzy płacąc za papierosy , alkohol, czy paliwo. To jest dopiero draństwo i złodziejstwo w biały dzień!
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

anonim_gal

pale papierosy i popijam zimny browar,sama przyjemność.Wiem przynajmniej za co płace i dla kogo za tą przyjemność

konrado

hehehe, ciekawie będzie jak szanowny ksiądz odmówi np. dla enfant terrible pochówku...w kartonie cię chłopie pochowają 2 metry pod pogańską, niepoświęconą ziemią...

Zuczus

MIejsca w niebie nie da sie wykupić jaka to dobrowolna ofiara jak batman nawet sie upomina a gdzie koperta. Wole za fajki i akcyze zabulić niż dawać dla tej mafii która działa od ponad 2 tys lat !!

czeslaw

daje kto ile może najczęsciej 50zl
czesław

anonim_gal

dla mnie na moim pogrzebie księdza może nie być,po co rodzine narażać na tak duże koszta pogrzebowe

mało wiedzący

Tylko, że z akcyzy, np. z alkoholu czy paliw, utrzymywane są służby porządkowe, ratownicze, obrona kraju etc... a haracz dla księdza czemu służy?? Oczywiście, ze koperta dla księdza jest nieobowiązkowa...ale w tym zacofanym kraju zdecydowana większość płaci, bo to niestety taki kraj, bardzo nietolerancyjnych ludzi, i tylko jakaś rewolucja by to zmieniła. Ale to tylko Polska, tu już tak było, jest i będzie:)

anonim_gal

po śmierci moje ciało już mnie nie będzie interesować,narządy potrzebującym a reszte mogą żucić psom na pożarcie,a tak w ziemi zgnije

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk