• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Marihuana

Zaczęty przez pafeł, 28 Lut 2010, 22:58:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

pafeł

Maczek ty nie musisz palić, nikt ci nie karze, ale powiedz dlaczego inni nie mogą robić tego legalnie? Dlaczego?

pafeł

mam zapodać głupie filmiki pijanych ludzi? czy skutki picia alkoholu? powtarzam, że palenie marihuany nie wzbudza agresji.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7614558,Policja_chwali_sie_sukcesem__zlapali_mlodzienca_z.html?skad=rss - wielki sukces policji, złapali człowieka z marihuaną, która praktycznie może rosnąć wszędzie(w Afganistanie konopie rosną polami i nie da się ich wyplenić), bo świetnie sie aklimatyzuje. Pomyślcie logicznie, czy warto marnować pieniądze na rozprawę sądową dla tego chłopaka, nie mówiąc już, że policja musiała zrewidować jego dom. No tak, przecież policja musi mieć zajęcie co nie?

zl

[cytat]http://www.druglibrary.org/schaffer/hemp/general/who-index.htm -raport WHO po angielsku
http://spliff.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=469&Itemid=1 i po polsku
[/cytat]
te zrodla do mnie nie przemawiaja, po angielsku masz tam organizacje pokroju \"StoptheDrugWar.org: the Drug Reform Coordination Network\" i inne zdecydowanie bedace ZA LEGALIZACJA z zalozenia ;)
erowid.org tez mnie nie przekona ;)

polski spliff przy udziale kanaby powstal? czy tylko sie dalaczyli (nie orientuje sie ;p)? tak czy inaczej to nie sa wiarygodne zrodla ;)

pelno jest tego raportu na stronach stowarzyszen bedacych za legalizacja a jakos dziwnym trafem nigdzie indziej...  to ze cos krazy od x lat w internecie nie znaczy ze jest prawdziwe ;)

nawet who niema swojego raportu na stronie? dziwne... a moze przesla jak do nich napiszesz... :))

z innej beczki...
holandia i czechy zalegalizowaly, ma to jakis wplyw na zastosowanie mj w medycynie w tych krajach? lekarze zaczeli ja przypisywac :) ? bo nie bardzo rozumiem cel tej dyskusji...

Maczek

\"Najlepiej iść na łatwiznę — skoro z czymś mamy problem, to najlepiej to zalegalizować. Nie należy zapominać o prawdzie podstawowej — narkotyki są złem i nie należy ich legalizować tylko z tego powodu, że będziemy mieli kłopot z głowy. Najgorsze, że za legalizacją wypowiada się wielu prawników, którzy, niejako z definicji, powinni mieć „prawe” charaktery.
Skoro legalizacja marihuany przyniosłaby naszemu państwu dochody do budżetu w postaci podatków, to dlaczego nie pójść dalej? Zalegalizujmy jeszcze handel twardymi narkotykami, sutenerstwo, walki psów, nielegalny hazard — z tego byłyby dopiero dochody! Pozwólmy ludziom biednym sprzedawać własne narządy do transplantacji, a bogatym — legalnie dawać łapówki. Nałóżmy na nich tylko odpowiedni podatek. Zwłaszcza ten ostatni podatek — od korupcji — zasypałby niejedną głęboką dziurę budżetową.
Kto miał z tym do czynienia, to wie, że „niewinna” trawka prowadzi do poważnych zaburzeń psychicznych.
90 proc. wszystkich osób uzależnionych od narkotyków zaczynało od palenia rzekomo nieszkodliwych skrętów.
Jest faktem, że alkohol też uzależnia (choć nie w tak szybkim tempie) i jest przyczyną wielu nieszczęść, ale nie może to być powodem zgody na dodawanie do jednych nieszczęść kolejnych. Nie dość że połowa narodu wyczynia cuda po pijaku, a druga umiera na raka płuc, to jeszcze wszyscy się rzucą na trawkę. Chyba się nam pomyliły drogi do Europy...
Legalizacja marihuany, jak pokazują doświadczenia holenderskie, wcale nie zmniejszyła popytu na narkotyki twarde.
Przestępczość zorganizowana i tak szybko odrobi swoje straty przez haracze ściągane ze sklepików legalnie sprzedających narkotyki.\"
Andrzej Siciński

pafeł

więc nie przemawia do ciebie cała bibliografia zawarta pod raportem? zresztą przeczytałeś ten raport?
co do leczniczych działalności marihuany to chciałem tylko abyście się dowiedzieli, że takie istnieją i trudno temu zaprzeczyć. Nie bez przyczyny w USA używa się marihuany w celach leczniczych. Ważne jest abyście o tym wiedzieli

zl

[cytat]więc nie przemawia do ciebie cała bibliografia zawarta pod raportem? [/cytat]
bibliografia pod raportem ktorego niewidzialem oryginalu ;)
daleki jestem od jej sprawdzania. sprawdzanie ksiazek(a moze tez sa tylko kserowki ;) ), czytanie ich i pozniej weryfikowanie czy niema przeklaman nie moja dziedzina... wystarczylby mi oryginal raportu

co do samego raportu, zdarzylo sie to kiedys przeczytac ale czy wierze w jego autentycznosc....

jamajczyczka

ale tak można wszystko negować. Skąd możemy wiedzieć że tych stron o faktach i mitach, albo o szkodliwości ktoś nie sfałszował? Albo że nie pisał tego pijany w 3 **** albo coś równie prawdopodobnego? Wszystko możesz próbować podważać łącznie z Biblią, swoim aktem urodzenia i konstytucją RP.
"im więcej ludzi pali zioło tym bardziej Babilon upada"

zl

dopoki papierek z logiem urzedu dostaje od tego urzedu nie mam zbytnich watpliwosci gdy ten sam moge dostac w innym miejscu ciekawi mnie to... ale wasz temat i wasz wnik ;)

Maczek

A skad wiesz,ze tych raporow nie pisal zacpany w trzy traby?To dziala w dwie strony!Ale jak chcesz to pal sobie do woli!Tylko nie probuj ubierac tego w naukowa gadke i przestan wykazywac jak wspaniale dziala na organizm palenie marihuany-albo pogadaj z ludzmi uzaleznionymi i zapytaj sie od czego zaczynali?Twoje zycie -twoj wybor!Mam nadzieje,ze Twoje przyszle dzieci nigdy nidy nie beda siegac po narkotyki ,bo jak Ty im spojrzysz w oczy z takimi pogladami?A teraz dobranoc ,bo jutro szkola i musisz sie wyspac!

jamajczyczka

Maczek, myślę że kogo jak kogo ale ciebie nie powinno boleć to czy ja się wyśpię. Temat został założony żeby rozmawiać o marihuanie a nie o moim śnie, więc jesli masz jakieś uwagi do tego to proszę o e-mail.
Poza tym właśnie, to działa w dwie strony i najpierw wy przedstawiliście jedną opcję, na co ja odpowiedziałam drugą. Moje życie- mój wybór. masz rację. i właśnie dlatego chcę by MJ była dozwolona. I Twoje  życie -Twój wybór, więc nie musisz palić.

Kalsaf

Witajcie, byłem , jestem i mam nadzieje że będę wrogiem narkotyków.
Z jednego powodu, niszczą życie nie tylko narkomanom ale również ich rodzinom.
O ile narkoman ma wybór- jego rodzina już nie.
Mniejszy powód to taki, że rzeczywistość należny odbierać świadomie żeby mówić: Ja żyje.

Jednak jestem w r o g i e m karania posiadania narkotyków w tej formie która jest obecnie przedmiotem
legislacji na terenie RP.Dlaczego? Proste. Obecny system legislacji w tej kwestii łamie podstawową zasadę równości
obywateli wobec prawa.Tj. przepis ten jest sprzeczny z ustawa zasadniczą i wieloma innymi przepisami.

1. Karze młodych ludzi za miękkie narkotyki podczas gdy zastępy zaawansowanych ćpunów jadą
na mniej lub bardziej legalnie zdobywanych psychotropach. Psychotropy oparte są na ciężkich substancjach
psychoaktywnych. marihuana w takim starciu to betka. Czasami student kujący do sesji lub odchudzająca się
adasiem laska potrafi stanowić większe zagrożenie niż nastolatek z ziołem.
Czyli: Albo karać wszystkich albo nikogo. To co jest teraz -jest złamaniem podstawowej zasady prawnej, dowolnego systemu prawnego , nawet w ustrojach totalitarnych, równość obywateli wobec prawa.

2. Kwestia zdobycia dowodów. mało kto wie , że policja zdobywa dowody na posiadanie narkotyków z reguły z naruszeniem podstawowych zasad prawnych. Niestety żyjemy w kraju który jest skorumpowany a mimo to policjant zawsze w sadzie traktowany jest jako świadek bardziej wiarygodny. Ale jest to punkt zaczepienia w sądzie.

3. Dowód. Z reguły tego się nie robi...bo delikwent się przyznaje. I jest kompromis z Panem w czerwonej obwódce. Ale. Ciekaw jestem jakby ktoś kiedyś zażądał w postępowaniu sądowym udowodnienia, że zarekwirowany środek to jest to a nie tamto i jest to zabronione prawem. Koszt powołania biegłego ****isty, postępowanie długie, A jak prokurator przegra to koszty postępowania idą na Skarb Państwa. Przy kilku takich przegranych od razu w sadach
pojawiły by sie listy wewnętrzne i każdy pięc razy podrapałby się w głowę nim wytoczył sprawę jakiemuś małolatowi o zioła.

Niestety zasmucę Was na koniec żyjemy w Państwie \"prawa\" i nie macie równych praw, najpierw wbijcie to sobie do głowy, jeśli później chcecie sięgnąć po zioło. W ekstremalnym przypadku pójdziecie garować na kilkanaście miesięcy, jak mieliście już coś na koncie.A w RP jak to w RP poło więźniów to totalne recydywy reszta niewinni....

pafeł

\'Twoje zycie -twoj wybor\' no właśnie o to chodzi :D
A teraz pomyślmy logicznie: jak już mówiłem marihuana była jest i będzie palona, więc czy na prawdę opłaca się stawiać człowieka przed sądem, jeśli znajdzie się przy nim załóżmy 1g? Czy opłaca się przeprowadzać te wszystkie procedury? Czy nie można by tych pieniędzy lepiej wykorzystać? Przeszkadza wam, że ludzie palą, a nie przeszkadza, że ludzie piją alkohol, czy palą papierosy? Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba umieć z tego korzystać. Marihuana jest naturalna. Alkohol, papierosy, narkotyki stworzył człowiek. Coś tu jest nie tak. Zabraniać rzeczy naturalnej? Pomyślcie, czy to naprawdę jest logiczne. Czekam na sensowne wypowiedzi, nie takie jak ostatni post maczka, bo po co wyrażać się w taki niezbyt miły sposób. Dyskutujmy :)

jamajczyczka

Myślę, że powinniśmy działać. Ci którzy uważają, że MJ nie powinna być nielegalna, powinni wyrazić swój głos. Czas zmienić polskie prawo które karze tak samo za pobicie, jak za posiadanie marihuany. Przemyślcie to, proszę. Co wam bardziej przeszkadza: człowiek który zapali i będzie spokojnie podchodził do świata, czy pijak(choć nawet to nie koniecznie), który zagraża wam i waszym bliskim?

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk