• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

MWK w Suwałkach

Zaczęty przez pafeł, 01 Wrz 2010, 18:03:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

pafeł

Witam ponownie!
Kto jest za legalizacją?

Sierpniowe wydarzenia okazały się przełomowe dla polskiej legalizacji. Na początku miesiąca, niedaleko granicy Polski z Czechami, Policja skonfiskowała przesyłkę zawierającą 300 gramów marihuany przewożoną dla mieszkańca Rybnika, głównego organizatora Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie, Tomasza Obary.

Tomek jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym przez polskie MSWiA lobbystą na rzecz legalizacji marihuany. Tomek leczy marihuaną udokumentowane zaburzenia zdrowotne, dlatego niezwłocznie zgłosił się na policję z żądaniem zwrotu skonfiskowanej własności. Dzięki jego odwadze i determinacji nie aresztowano dwóch przyjaciół, którzy przewozili przesyłkę, ale wszyscy mają postawione zarzuty popełnienia zbrodni. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Wydarzenie nagłośniły lokalne media podając informację o zatrzymaniu 300 działek dilerskich przeznaczonych na nielegalny rynek.
W akcie protestu Tomek zorganizował w Rybniku czterodniowy Marsz. Tomek ma potwierdzone przez lekarza prawo do używania cannabis w celach medycznych. Do sądu wystąpił ze skargą o zwrot zatrzymanej marihuany. Zapowiada się głośny proces. W ramach działalności lobbingowej wszczął postępowanie wyjaśniające przeciwko lokalnym służbom policyjnym, w zakresie prawidłowości przechowywania skonfiskowanej marihuany. Policjantów nakazał przebadać na obecność marihuany we krwi.

Akcja postawiła na nogi policję z 4 sąsiednich miast, wywołała popłoch wśród lokalnych urzędników. Aktywiści Inicjatywy Wolne Konopie w ciągu kilku dni dosłownie zablokowali 150 tysięczne miasto. Maszerując głównymi ulicami wzywali władze lokalne do interwencji w sprawie represjonowania osób używających konopi. W południe Tomek zasadził pod komendą 18 doniczek konopi, domagając się od władz uszanowania tego aktu. Akcja miała trwać cztery dni.
Już po dwóch dniach Tomka, głównego organizatora wraz z grupą uczestników tuż przed marszem zatrzymała Policja na 48 godzin, pod zarzutem nielegalnego wtargnięcia na posesję. Interwencja była bezprawna i miała na celu niedopuszczenie do zwołania kolejnego zgromadzenia w poniedziałek –kiedy utrudnienia w ruchu byłyby dla mieszkańców i władz nadzwyczaj dotkliwe.

Wszystkie zatrzymane osoby przebywały w lokalu legalnie. Tomek miał umowę z właścicielem na prowadzenie w lokalu ogródka piwnego, oraz wszystkie klucze. Wskutek fałszywych oskarżeń i zmowy policji z właścicielem nieruchomości osoby zaangażowane w organizację marszu poniosły dotkliwe straty finansowe. Podczas zatrzymania Policja dopuściła się szeregu nadużyć proceduralnych. Wszyscy zatrzymani złożyli zażalenia do sądu oraz skargi na czynności Policji do prokuratury okręgowej.

Tomek wykonując czynności lobbingowe kontynuuje postępowanie wyjaśniające. Na działania Policji w Rybniku, złożył stosowne skargi do Komendanta Wojewódzkiego w Katowicach oraz do MSWiA. Zapowiedział również dalszą blokadę miasta, a także 14 dniową blokadę Warszawy, która może okazać się największym międzynarodowym Marszem Wyzwolenia Konopi w historii.

Z zasadzonych pod komendą w Rybniku 18 doniczek kilka rozdano miastu, pozostałe Tomek postawił w swoim domu, gdzie zamierza otworzyć pierwszy w Polsce punkt uprawy legalnych krzaków. Tomek publicznie ogłosił ten fakt w lokalnych mediach. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Policja wstrzymuje się z interwencją obawiając się kolejnej prowokacji. Tomek będzie zabiegał o umożliwienie mu utworzenia Cannabis Social Club na wzór legalizacji hiszpańskiej. Do własnej uprawy konopi mają mieć dostęp pełnoletni mieszkańcy miasta pod nadzorem jego władz. Zgłoszenie tego faktu organom ścigania oraz przeprowadzenie eksperymentu w porozumieniu z lokalnymi władzami gwarantowałyby uniknięcie odpowiedzialności karnej. Eksperyment przewiduje relację na żywo on-line, z pierwszej w Polsce legalnej uprawy, z wykorzystaniem kamery internetowej.

Co ciekawe – podczas badania Tomka w związku z zatrzymaniem, lekarz potwierdził, że Tomkowi należy w ciągu 12 godzin dostarczyć lek Bedrocan – medyczna Marihuana – dla którego w Polsce nie ma zamiennika! Jest to doprawdy precedens w polskim prawie, aby orzeczenie lekarskie wymagało podania substancji, której stosowanie jest prawnie zabronione. Policja oczywiście nie dostarczyła Tomkowi leku, co również będzie przedmiotem postępowania przed prokuraturą. Jest to chyba pierwszy tego typu przypadek w Polsce, że lekarz zalecił podać pacjentowi Bedrocan. Powstaje pytanie, czy NFZ po raz pierwszy w historii sfinansuje leczenie marihuaną? Odebranie 300 gramów suszu państwo powinno Tomkowi zrekompensować, zapewniając mu dostęp do wybranego przez siebie leku.

Już niedługo w całej Polsce będą organizowane marsze. Chcemy zrobić to także w Suwałkach. Są jacyś chętni do pomocy?

Tomarz

Pafeł, na mnie możesz liczyć, jeżeli tylko będę w Suwałkach :) nie może być tak, że za nic złego idzie się za kratki, trzeba ludziom otworzyć oczy, by nieświadomi zrozumieli, pzdr

adm

wez zrob jeszcze dla tomka masaz. Chcesz przypalac to nie posluguj sie w tym celu ludzmi chorymi.

pafeł

Gota (Tomasz Obara) by się nieźle z Ciebie pośmiał :)

Fikou

cóż... ja jestem za wolną konopią... bo konsekwencje prawne są nieadekwatne do czynu w przypadku konsumpcji. Prawo które miało zadziałać na dilerów uderza w konsumentów i wpędza ich w tarapaty zamiast rzeczywiście walczyć z przestępczością narkotykową. Ale to nic odkrywczego

diabełek

Po jaką cholerę dopisujesz do tego wielką filozofię o leczeniu ludzi chorych skoro chodzi tylko o to żebyś mógł jarać bez przypału i konsekwencji? Chcesz to jaraj ale taki głupi nie bądź, no i nie zapomnij co rano o allachach dla twojego guru, który ma cię głęboko w d***e.
Adam

pafeł

dopisałem to ponieważ od akcji w Rybniku zaczynają się marsze w całej Polsce, a Gota jest głównym organizatorem i to raczej on wykorzystuje ludzi chcących palić legalnie. Twoja wypowiedź świadczy tylko o Twojej wielkiej głupocie.

anonimka

Ok, tylko, że Bedrocan i inne tego typu leki, np. Sativex, są przepisywane osobom chorym, do niwelowania pewnych nieprzyjemnych objawów. Jak to się ma do zwykłych, zdrowych ludzi? Dlaczego podpinają się pod coś, co ich nie dotyczy? Ot, zwykłe wykorzystywanie okazji. Z zawodowej ciekawości pogrzebałam trochę w sieci na ten temat, nie znalazłam prawie żadnych dyskusji osób naprawdę zainteresowanych (czyli chorych, było kilka fór dot. SM). Znalazłam masę tematów zakładanych przez osoby, które chcą \"załatwić\" sobie lek i szukają na to sposobów. Co mnie uderzyło to komentarze kilku osób z pewnego forum dot. legalizacji konopi, np.: \"jak bym miał takie pudełko po Bedrocanie to wystarczy tam dosypywać i nigdy by mi nie mogli nic zrobić\". Bez komentarza.

administrator

Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk