• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

parafia Bożego Ciała - podział

Zaczęty przez karimata, 20 Paź 2010, 11:59:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

karimata

Czy proboszcz ma prawo, nawet te moralne, aby dzielić dzieci na lepsze i gorsze? Jestem parafianką i uważam że to szczyt wszystkiego, aby dzielić dzieci idące do komunii na 2 grupy. Dzieci z pełnymi rodzinami oraz te które są wychowywane przez samotne matki. Co taki 8 letni dzieciak zrozumie? I po co oddzielać jednych od drugich?!! Niektórym księżom na prawdę poprzewracało się w ....

tajna

kulturalne suwałki

ads_n

Ja od pewnego czasu nie chodzę do kościoła - nie zbrzydziłem się do wiary, ale do praktyk kościelnych. To co napisała wyżej \"karimata\" tylko pokazuje jak się księżom w głowach poprzewracało. Może jeszcze zaczną zapraszać samotne matki (czy też samotnych ojców - takie sytuacje też przecież są) na spotkania uświadamiając im jaki to błąd popełnili wychowując dzieci samotnie?  :o

A teraz całkiem poważnie zapytam - czy twoje dziecko nie może przyjąć I Komunii Świętej w innej parafii? Czy jest jakiś nakaz odgórny, że dziecko ma przyjąć komunię w parafii, do której uczęszczają rodzice lub jeden z rodziców? (Pytam, bo nie znam się na tym). Ja bym chyba to rozważył na twoim miejscu.

Tomasz

Jeżeli mówisz prawdę, to w tym momencie ukazujesz upadek Kościoła. Nie od dziś wiadomo, co dzieje się w poszczególnych parafiach, ale tego typu praktyki są skandaliczne. Jak można dzielić dzieci ze względu na takie sytuacje. Nie chodzi tutaj nawet o rodziców, tylko o to , jak poczują się te dzieci, które posiadają jednego z rodziców? Nie mogę uwierzyć w to co piszecie.

Tomasz

Dodam jeszcze tylko, że mam nadzieję, że wasze wypowiedzi to bardzo nieetyczny żart na temat księży. Nawet nie chcę myśleć, że to może być prawda.

kosciol

o

a taka sprawa kwalifikuje sie do rzecznika praw nie tylko dziecka ale i obywatelskich. Może warto tam się zwrócić z problemem.

gosc

W tej parafii jest to praktyka stosowana od co najmniej kilku lat, nie chodzi tu tylko o samotne matki. Są i inne sytuacje. Mi to akurat pasowało, nie wyobrażałam sobie stania przed ołtarzem z byłym mężem, a właśnie podczas mszy komunijnej jest tak, że dziecko z rodzicami podchodzi razem pod ołtarz. Mam innych znajomych, którym też to było na rękę.

Rudzielec

cieszę się że nie miałam komunii w swojej parafii wyżej opisanej zresztą. To były jeszcze czasy proboszcza Domańskiego i bez problemu mogłam przenieść się do św. Aleksandra. U mnie było inaczej, dzieciaki siedziały w ławkach, a do pierwszej komunii szły same, czwórkami. Rodzice, bez względu na to czy są razem czy nie, siedzieli po obu stronach głównej nawy. To co się dzieje teraz jest jakieś chore. Rozumiem, że niektórym jest na rękę nie przymuszanie do spotkania byłego małżonka, ale z drugiej strony jakim prawem ksiądz zmusza do takiego spotkania? Jak dla mnie to już zbytnia ingerencja w nie swoje sprawy.

anonimka

A kiedy sukienkowi nie starali się ingerować w nie swoje sprawy? ;) Toć oni są pasterzami, którzy muszą prowadzić swoje owce i oni wiedzą lepiej, co powinniśmy robić.

Całe szczęście, że nie muszę mieć z nimi do czynienia. Szkoda tylko, że wciąż ich finansuję ze swoich podatków.

parafianka

Jak się nie rozumie o co chodzi to nie powinno się mieć dzieci .W tej parafi kazdy ma prawo do wyboru  czy idzie z dzieckiem razem do komuni czy dziecko idzie z grupą innych dzieci .Zawsze tak było i nie ma w tym nic dziwnego .i nie wiem o czym dyskusja .chodzą do kościoła udają świętych a żyją w grzechu taki niewierny tomasz

milka

Tu nie chodzi o podział tylko o to czy rodzice decydują się na przyjęcie Sakramentu razem z dzieckiem , przy nim - co uważam iz jest bardzo ważne tj. wspólna spowiedż lub całoroczne rodzinne przygotowanie do tego rodzinnego święta , a nie tylko o podział na samotne matki z tego co wiem wiele rodzin pełnych nie chce siedziec razem w ławce z dzieckiem i puszczają dzieci wspólnie z innymi - uważam ze to indywidualna sprawa a jak są jakieś wątpliwości przecież zawsze można to zanegować u księdza , bo jak nie ma się odwagi to trąci troche obłudą
It is the face of my soul- each of us has heaven and hell in him

AA

W tej parafi jest podział na grupy które chcą przystąpić do Komuni wraz z rodzicami i bez rodziców.. tzn jesli razem z rodzicami to siedza dzieci z nimi w ławkach i razem przystępują do Komuni a jesli nie to nie.. tam jest prawo wyboru. Wiem bo rok temu moja córka miała tam Komunię.. Mi osobiście podoba się to, że jest możliwośc wyboru..

HELENA

Jaka możliwość wyboru????Przecież samotna matka lub rodzice po rozwodzie nie mogą uczestniczyć w wersji tzw.,, razem \".Kościelni fanatycy po prostu są zabawni - oczy wydrapią, by bronić czegoś, co nie ma faktycznego stanu rzeczy.Troszeczkę realizmu - przecież o tym jak jest piszą ludzie, którzy mają dzieci komunijne i wiedzą co i jak.Sama należę do tej parafii i pamiętam jakie miałam problemy z chrztem dziecka, gdzie w innej parafii nie było żadnego.

agnieszka

Już dwójka moich dzieci była u Komuunii w tej Parafii. Piszesz wielką głupotę. Jeśli nie rozumiesz podziału, to po prostu zapytaj, jakś niewydarzona osoba w zeszłym roku tez myślała tak jak ty. Ksiądz publicznie wyjaśnił dlaczego jest taki podział. Jesli jesteś zainteresowana to zapytaj, a potem pisz głupoty na forum publicznym i oczerniaj. Widac że do Koscioła chodzisz od wielkiego święta albo dlatego, ze twje dziecko idzie w tym roku do Komunii, bo byś tak nie pisała. Moja siostra w ubiegłym roku jako matka samotnie wychopwująca dziecko szła wraz ze swoim dzieckiem w grupie do komunii. Natomiast dwójka moich dzieci szła w grupie z dziecmi nie z rodzicami, ponieważ moja rodzina mieszka dosyć daleko i nie mogli dojechać na wcześniejszą godzinę i nie uważam, ze moje dzieci były gorsze.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk