• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Jak to jest z suwalską kulturą?

Zaczęty przez tajnapolska, 11 Lis 2010, 14:26:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

tajnapolska

Z jednej strony jest sporo wydarzeń w mieście, choć nadal jest deficyt na literatów i poetów, a z drugiej, kiedy przyjeżdża do DPT Ignacy Karpowicz, przychodzą na spotkanie 3 osoby z regionu, ja z Suwałk, jakiś starszy pan i młoda pani, plus grupa z ASP poznańskiej akurat bawiąca tam na plenerach. Skoro kolebką cywilizacji europejskiej była starożytna Grecja i Rzym, po której to zostały różne pisma: filozofia Platona, poetyka Arystotelesa, dramaty i komedie, np. Antygona Sofoklesa,  dialogi Aureliusza, sztuka kochania Owidiusza itd. to dlaczego u nas w mieście nie ceni się ludzi piszących książki? Mam na myśli akurat Ignacego Karpowicza, który przyjechał z nową książką : Balladyny i romanse, nad Wigry z Białegostoku z festiwalu literackiego, który gościł w białostockim Kopiluwaku. Zdaje się, że jego wcześniejsza książka była nominowana do Nike. A pisarz to młody (76r.) i jak sam mówił z Suwalszczyzny pochodzący.
Czy nie doceniamy tego co mamy? Czy może Suwałki nie potrzebują tego rodzaju kultury? Kiedy Rokis pisze o suwalskiej kulturze, to podaje tylko bliny, cepeliny i grupę taneczną Suwalszczyzna. Może chodzi o to, psychologicznie rozumując, że
skoro nie mamy własnych pisarzy, nie będziemy się zachwycać cudzymi?

maran

olo

Nie potrzeba nam żadnych pisarczyków. Miasto bigosem stoi i tego się ty też trzym.

antek

Oj szkoda, że ci co się interesują literaturą nie zabierają głosu, ale przykład idzie z góry, z człowiekiem z obcej partii się nie rozmawia:(

termit

Tak... Nie ma to jak mieszać partie i politykę do każdego tematu. W moim pojęciu to objaw jakiejś ułomności umysłowej...

Poza tym - czy z tajną warto rozmawiać? Jka można poczytać na forum tajna jest nastawiony tylko na propagowanie własnych poglądów i koniec. Rzadko kiedy udaje mu się poprowadzić dyskusję w normalny sposób. Więc jaki jest sens?

Ostatnio stworzył stronę \"kulturalnesuwalki.pl\"... Strona wygląda straszliwie - rozwalony layout, mało intuicyjna, kupy się nie trzyma... Ciekaw jestem jak tajna wyobraża sobie zaopatrywanie tej strony w nowe materiały. Jak na razie tylko zdjęcia ze Stanisławem Tymem i odrobina koszmarnego komentarza... Może warto coś zrobić DOBRZE, a nie na odpieprz?

Jakoś nie widzi mi się rozmowa z tajną. Nieważne jaką partię mógłby reprezentować.

antek

On chyba miał na myśli, że z osobą nie z towarzystwa się nie rozmawia, czego właśnie dałeś przykład. I mieszasz technikę, informatykę z humanistyką mój drogi krecie. Pewnie na humanistyce za bardzo się nie znasz, coś tak mi się wydaje. A wątek jest o tym, że wszyscy z Suwałk, uważający się za salon intelektualny, olali ważnego i ciekawego pisarza. Tak jakby co tydzień ktoś taki do nas przyjeżdżał(!), źle to wygląda. Już całkowicie odechciewa mi się tutaj mieszkać z TAKIMI mieszkańcami.

Mieszkaniec

Tak więc Antku walizkę w garść i dalej w drogę do \"lepszego,kulturalnego,inteligentnego\"swiata!Nikt cie nie trzyma!Spotkania typu \"ciekawy człowiek\"są na codzień!Taki ważny i na takie za**** przyjechał!Faktycznie pochodzi z okolic jeśli wiocha koło Białegostoku jest bliską okolicą Suwałk!Oj tajna weż znajdz jakąś babę i zajmij się nią zamiast bezpłodnie produkować się na forum!

antek

Twój tekst jakby żywcem wyjęty z polskiego filmu obyczajowego z lat 60/70/80 tych:)

bazyl

Dodam do antka, że w Suwałkach mamy 2 empiki, a np. w Olsztynie też są 2 empiki, a nie więcej, w Białymstoku są 3. Wiocha więc może owszem, ale w głowach!

clod

Przeczytałem wywiad z Karpowiczem :
http://www.polityka.pl/kultura/rozmowy/1509914,1,rozmowa-z-ignacym-karpowiczem-pisarzem-karkolomnym.read
i odniosłem wrażenie, że to interesujący człowiek, który nie ma wcale pusto w głowie. Myślę, że wybrałbym się na następne spotkanie z nim, gdyby takowe było.
Pozytywnie też wpłynęło na moje samopoczucie jego zdjęcie. Gość jest ode mnie 2 lata młodszy, a wygląda jakby był 10 lat starszy...
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

burak

Ano tak to jest z naszą suwalską kulturą,że bez trzymanki robi się sobie polityczną reklamę!A fe \"clod\",a fe!I ty jesteś \"forum admin\"?Ładnie chcesz zbudować to miasto!Kultura polityczna i lans na całego!A fe!Dużo stracił w moich oczach ten portal!

armao

Ludzie,posłuchajcie sami siebie! Przez niektóre tutaj wypowiedzi,to aż wstyd ,że człowiek pochodzi z takiego miasta! Chamstwo,chamstwo i jeszcze raz chamstwo!!! Wstyd mi za Was!!!

tajnapolska

A może tak pięknie się różnić wirtualnie? Kulturalne Suwałki są z wami.

zaroowka

Kulturalne suwałki i... reklama własnych usług na dole strony.
Rzeczywiście \"pięknie\"...  :]
Tak, jestem wredny.
Tak, tnę i cenzuruję.
Debian, Pentax, Habanero!

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk