• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Palenie w Warce!!!

Zaczęty przez cyfer, 04 Lut 2011, 22:32:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

cyfer

Czy ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega,,myk\" szefa Warki ,że wywieszone informacje informują o tym,że zakaz palenia obowiązuje jedynie od 12 do17?Nowa ustawa wyraźnie zakazuje palenia w lokalach gastronomicznych? Dlaczego w Warce bezczelnie pali się papierosy nie zważając na ustawę.Czy to chodzi o to,że sanepid pracuje do 17??????

kamil

w warce masz sale dla palacych i nie palących wiec ustawa jest przestrzegana. a TO ŻE DODATKOWO NIE MOŻNA PALIŚ W OBU POMIESZCZENIACH DO 17 TO NIE JEST ŁAMANIE USTAWY.
camusyy

gosc

cyfer po czytaj prawo a potem krzycz!!!!

ja

A ja jestem palaczem i właśnie za to uwielbiam ten lokal  8)

cyfer

,,Restauracja - w tym hotelowa. Jeśli ma dwa pomieszczenia, z których przeznaczone dla palaczy spełnia wymogi, by powietrze stamtąd nie docierało do sali dla niepalących, będzie można tam palić tytoń. Jeśli jest jedna sala - trzeba wyjść na zewnątrz lub - w przypadku restauracji hotelowej - do palarni. \"-takie jest prawo!!!

W Warce sala tzw,,dla palących\" nie jest zabezpieczona. Moja dociekliwość nie wynika z tego,że mam coś do palących.Zawsze mogę iść do lokalu gdzie zakaz palenia jest w pełni respektowany.Tylko dlaczego jedne lokale respektują zakaz w 100% a inne nie. Z drugiej strony dlaczego to niepalący mają ustępować???

subiektywnie

to tak jakby jedna duza sale podzielic na dwie czesci i gotowe... bez sensu. ale przeciez wystarczy tam zwyczajnie nie chodzic i problem z glowy... niech chodza ludzie, ktorzy lubia od stop do glow byc przesiaknietym zapachem palonego tytoniu.

Aleks Nocny

Ale nie o to chodzi,by nie chodzić..tylko,dlaczego jeden wlasciciel stosuje się do przepisu a drugi nie.. Z jednej strony też mnie to wkurza, bo jestem niepalacy i drazni dym , a szkoda wychodzic z tego powodu wlasnie ,jak sie siedzi ze znajomymi. Dla mnie tez jest to niepojete,dlaczego z tym zakazem tak dziwnie w Warce.

Ale mimo wszystko ,chyba ni ejest to powód zeby tam nie chodzic,wczesniej chodzilem po zadymionych knajpach jak zakazu nie bylo i jakoś przeżyłem.

subiektywnie

Zglos do inspekcji pracy, lub zadzwon tam i sie po prostu zapytaj. Udziela Ci wyczerpujacych informacji na ten temat i powiedza, czy jest to calkowicie legalne, czy moze nie do konca. to chyba jedyny sposob, zeby poznac do konca odpowiedz:)

Gal

Niby jest druga sala ale i tak jest ona zawsze albo zamknieta albo wynajeta np na wesele czy inne bale. Własciciel ewidentnie lamie prawo ale mam nadzieje ze sie zainteresuja tym odpowiednie służby.

kulturalni

No pewnie, nie może być tak, żebyśmy potem mieli raka płuc

iwa13

ATO POLSKA WŁAŚNIE całe życie u nas tak jest że osoby palące są bardzo TOLERANCYJNE - wcale ,a wcale nie przeszkadzają im niepalący..... Jestem osobą niepaląca i nie znoszę dymu papierosowego .

Ustawa antynikotynowa, mówi ze nie  nie będzie można palić m.in. na dworcach, w zakładach opieki zdrowotnej, szkołach oraz publicznych obiektach kultury. Zakaz palenia obejmie również lokale, które nie są odpowiednio przystosowane.
W miejscach, w których jest tylko jedna sala nowa ustawa przewiduje całkowity zakaz palenia. Natomiast w lokalach z dwoma pomieszczeniami jedno z nich może zostać oddane do dyspozycji palących, ale musi być zamknięte i wentylowane.Za złamanie nowego prawa palacz zapłaci aż 500 złotych grzywny, z kolei właścicieli lokali za brak informacji o zakazie palenia czeka kara w wysokości 2000 złotych.

Nie rozumiem jakim cudem w Warce można palić , pomieszczenia no niby są dwa , ale strefa dla palących nie jest wydzielona i wentylowana , także na smrodek papierosowy skazani są wszyscy klienci .A myk z paleniem po 17,00 - chyba dlatego że po tej godzinie nie ma kto kontrolować , bo przepracowani urzędnicy skończyli o 15,00.

Też mogę powiedzieć - prawo musi być przestrzegane i jak się palącym nie podoba niech nie chodzą do  lokali ( odnosząc się do wypowiedzi wcześniejszej kolegi \"subiektywnie- tzw.tolerancyjny palący \") a świętują w zaciuszu domowego ogniska przy dymku papierosowym . Może moje podejście nie jest chrześcijańskie, ale niepalącymi nikt się zgodnie z zasadą wzajemnej tolerancj(patrz wyżej ) nie przejmował  - dymek papierosowy do rachunku był gratis . A korzyści z zakazu palenia w miejscach publicznych  mogą być  wielkie - ja nie będę miała raka płuc , a i TY kolego palaczu  może troszkę później..
iwa

Wiechoo

Niech może ktoś mi poda numer gdzie zadzwonić, to ja chętnie zadzwonię.

anonimka

Mogłeś sobie wyguglać:

PIP Suwałki
ul. Świerkowa 60, pok. 11 (II piętro)
od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 - osobiście
telefonicznie: 087 566 46 77, 565 34 85

Świerzy

Prawo jest po to,aby je przestrzegać ,a nie jak mawiają niektórzy łamać.
Tak naprawdę to dziwię się osobie Pana Piotra(właściciela),który dla mnie osobiście jest osobą wielkiej kultury i poszanowania prawa. Jak to możliwe ,że pozwala Pan na szarganie Pana opinii  jako o solidnym przedsiębiorcy.Czy stać Pana na negatywne komentarze o Panu i Pana lokalu???

marek

Jak będziesz palił papierosy ,będziesz miał raka płuc.Gdy będziesz palił cygara,będziesz miał raka krtani.Od fajki,będzie rak warg ,a niapaląc będziesz mieć raka.Wszędzie są tacy,którym przeszkadzają inni, bo są inni.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk