• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Ranking szkół

Zaczęty przez EgoNick, 24 Lut 2011, 09:45:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

EgoNick

Która, Waszym zdaniem, szkoła średnia w Suwałkach jest najbardziej godna polecenia?
Zjednoczone Siły Natury

Janek

cos z liceum jak na studia potem zamiar... a studia to trzeba mininum warszawa gdansk i publiczne jesli chce sie miec potem konkretna prace

robertos

Zdolny uczeń w każdej z naszych szkół średnich poradzi sobie, pod warunkiem, że będzie miał wewnętrzną motywację do nauki, jak jest leniwy i nie ma ambicji, w najlepszej szkole będzie tylko przeciętniakiem. Myślę, że jeżeli chodzi o szkoły średnie w naszym mieście, to każda z nich ma wady i zalety,. Mówi się, że I LO to super szkoła, szkoda tylko, że zapomina się, iż kadra jest już bardzo wiekowa, a wyniki olimpiad i matur są raczej spowodowane korepetycjami po 100 zł za godzinę, niż pracą nauczycieli na lekcjach. A poza tym, jak powiedział mi znajomy nauczyciel, nie jest sztuką z piątkowego gimnazjalisty zrobić piątkowego licealisty, to żadna sztuka. W II LO jest raczej bałagan, szkoła jest duża i połączona z gimnazjum, a o bałaganie w organizacji zajęć itd. chodzą już legendy. Może to wina dyrekcji, która od lat się nie zmienia w naszych szkołach, czas chyba na pewną świeżość. III LO - słyszałem bardzo miłe opinie, fajna atmosfera, dobry poziom nauczania, jakbym miał komuś ambitnemu polecać szkołę, to raczej byłby to właśnie III ewentualnie IV LO. Słyszałem, że nowy budynek, fajna atmosfera no i jedyna szkoła średnia na oś. Północ, to ważna sprawa w naszym mieście, w którym stara cześć się wyludnia, a coraz więcej osób mieszka na Północy. Sprawdzałem zdawalność matur na stronie OKE w Łomży, ale to też nie jest informacja konkretna bo 100 % miało i IV LO i I LO, a więc to nie jest argument. Nie wiem za dużo o szkołach zawodowych, więc wolę się nie wypowiadać, pozdrawiam.
no cóż...

bla bla

[cytat]a studia to trzeba mininum warszawa gdansk i publiczne jesli chce sie miec potem konkretna prace[/cytat]
jezeli ktos liczy ze same studia zapewnia mu potem prace, to sie zdziwi...

Mimi

Od dawna w czołówce najlepszych szkół jest I i III.

Wiadomo, że szkoła w której jest liceum i gimnazjum, nie dorównuje poziomem edukacji, więc II i IV odpadają.

Jeśli chodzi o I to dużo rygoru, skazani na korepetycje, naciskanie na przedmioty obowiązkowe, zdawalność w tym roku ok 99%.

III duża swoboda, dobra atmosfera, bez korepetycji można zyskać sporą wiedze, nacisk na wszystkie przedmioty, zdawalność w tym roku 100%.

Polecam III.

Xutlhu

W najbliższy poniedziałek w sali OSiR od godziny 10.00 do 15.00 odbędą się targi edukacyjne, więc będzie można zapoznać się z ofertą szkół średnich.
Xutlhu

jarek

W obiektywnym badaniu EWD (edukacyjna wartość dodana) porównującym wyniki kandydatów (gimnazjalistow) z wynikami tego rocznika jako już maturzystów opuszczających szkołę, III liceum osiągnęło najwyższy wynik w Suwalkach, znacznie wyprzedzając pozostale szkoly.I LO jest na pozycji dalszej za innymi szkolami (http://matura.ewd.edu.pl/index.php) Można błysnąć zbierając zdolniejszych, ale badanie pokazuje ile szkoła naprawdę  włożyła do głowy. W III język polski jest w czołówce krajowej.
Brawo III.

gosc

W przyszłym roku szkolnym, Rada Miasta postanowiła zmniejszyć o jedną liczbę klas w III LO, które jest w czołówce pod względem jakosci nauczania a zwiększyć w IV LO, które się nie łapie w klasyfikacji. Znaczy to, że 30 ucznów będzie musiała wybrac nizszy poziom nauczania, bo radni, wbrew opiniom fachowców, tak sobie od czapy podstanowili. Co wy na to?

JaCzyTy

Już niedługo muszę zdecydować czy wybrać 1 czy 3 chodzi o bio-chem pomocy... ;)
;)

kubus

Zdecydowanie lepszy bio-chem jest w 3 I LO ma słabą chemiczkę

iwan

Jarek, polecam: http://1lo.suwalki.pl/ewd_mat.jpg. Co do polskiego to III LO ma EWD wyższe, ale wyniki niższe. Jeśli chodzi o matmę, to nie ma co porównywać. I LO miażdży.

Ryszard

Jestem w 3 klasie gimnazjum. Interesują mnie języki obce, profil rozszerzony-angielski i niemiecki. Jakie lo wybrac???
Ryszard K.

tyran

Co wy gadacie o IILo nawet wy wnim sie nie uczycie a takie bzdety gadacie najlepsze licea w suwalkach sa to II i IIILO

ewcia

Ja polecam I LO. Może i trzeba się trochę przyłożyć, ale masakry nie ma z tą nauką, tak jak wszędzie, a ostatnio słyszałam, że nawet i lżej jest niż jak ja się uczyłam. A dzięki temu LO na studiach masz taki lajcik z pisaniem, ludzie na wykładach notować nie nadążali poza tym jakie luki w wiedzy mieli ogólnej to w głowie się nie mieści. Biologia, Angielski, Polski, Fizyka i Matma z Infą na prawdę SUPER są w tym LO. Polecam
Ewa Zakrzewska

anienka

Polecam III liceum, pomimo że trzeba się naprawdę dużo uczyć to warto jeśli poważnie myślicie o studiach:)

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk