• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

opłata za pobyt rodzica przy dziecku w szpitalu

Zaczęty przez agnieszkaaa, 13 Mar 2011, 16:00:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

agnieszkaaa

Witam!

Niestety ostatnio moje 2-letnie dziecko trafiło do szpitala. Oczywiście nie wyobrażałam sobie innej sytuacji, jak być przy synku w dzień jak i w nocy. Co się okazało- otrzymałam kartę pobytową i za każdą noc spędzoną przy dziecku musiałam zobowiązać sie do zapłaty 13zł.
Pytam tylko za co?? Nie otrzymałam łóżka, ani dodatkowej pościeli. Spałam z dzieckiem w małym łóżeczku, bo nawet normalnych łóżek szpitalnych zabrakło na oddziale. Nie dostawałam posiłków. Za co ta opłata?
Z tego co czytałam na forach innych miast, niektórzy dyr szpitali tłumaczą, że to zwrot kosztów za wodę i prąd, którą rodzic marnuje.
Przepraszam bardzo- za wodę spuszczaną w toalecie? Bo z wanny nie dało się tam starszej osobie skorzystać (nie można było się zamknąć, wchodził kto chciał). Za TV tez się płaci,a z innych urządzeń raczej nie korzysta...

ja

To prawda leżałam tez z dzieckiem  w szpitalu u nas w Suwałkach ,okropnie jest pytałam też za co są te opłaty ,skoro nic nie dają ani łóżka ,ani poscieli  spałam na krzesle przy łóżeczku bo moje dziecko miało 6 miesiecy ,a na dodatek w nocy chodziły karaluchy ,gdy to powiedzałam dla salowej ona mówi mi pani my juz uzywalismy dezynfekcji ale nie wszystkie sie zatruły na takim oddziale gdzie są małe dzieci w szpitalu to jest mormalnie oburzejące i jeszcze karzą płacic .

jankos

a co ty chcialas za te 13 zł ??? łózko obiad kolacje sniadanie pod nos ??   :lol:  :lol:  jezeli zal ci było dac 13 zł za pobyt z dzieckiem to trzeba bylo je zostawic w szpitalu samo i siedziec w domu wtedy nie musiała bys płacic  ;)  a nie teraz stekasz  ze płacic trzeba było  :]

adam

gdyby nie rodzice to musieliby zatrudnic dodatkowe pielegniarki do opieki nad dziecmi tak wiec niech sie ciesza, ze rodzice siedza z pociechami
jankos - lichy ten twoj komentarz

mihau

popieram jankosa woda prad kosztuje To by chciala za 13 zl hotel 5 gwiazdkowy... nie podoba sie nie siedz nie plac

monar

szpital to lecznica państwowa a nie wczasy z prawem jazdy.....popieram nie podoba się nie siedź nie płać nie narzekaj

Marcin

Panowie jankos, mihau i monar. Od razu widać, że dzieci nie macie. Opłata ta dla większości nie jest zrozumiała. Rozumiałbym ta opłatę gdyby dotyczyła dzieci powyżej 10 roku życia. Rodzic za wszelka cenę zrobi wszystko, żeby być ze swoim dzieckiem. Pamiętajmy, że dodatkowo zwalnia się z pracy, a to dodatkowe koszta, że musi robić sobie śniadania i.t.d. nie wszystkich stać na psudoopłatę za pobyt. Zastanówcie się więc co piszecie.
Marcin

anonim_gal

Wodę do picie zabrał bym z domu w butelce,prąd ich mi nie potrzebny,a wody w kiblu bym nie spuszczał.Jak mój syn leżał w szpitalu to trzeba było jak pies na krześle spać.Płacimy nie małe składki na leczenie nas i naszych dzieci.

agnieszkaaa

Panowie powyżej tak jak zaznaczył p. Marcin najwyraźniej nie mają dzieci. Nie wiem czy którakolwiek matka zdecydowałaby się zostawić 2-letnie dziecko same na noc w szpitalu...
Wydaje mi się, że 13 zł za noc przy lóżeczku dziecka to dużo za dużo. Szpital nie powinien pobierać od rodzica żadnej opłaty- jest tak nawet zaznaczone w Europejskiej Karcie Praw Dziecka.

Tak jak ktoś wcześniej zaznaczył-obecność rodzica przy łóżku dziecka to obciążenie dla pielęgniarek.

agnieszkaaa

Amba

agnieszkaaa - a pytałaś tych pielęgniarek, czy to jest faktycznie dla nich odciążenie? ;) Znam kilka pielęgniarek i na pewno nie traktują rodzica w ten sposób, raczej właśnie jako obciążenie. Bo rodzic zawsze wie wszystko lepiej, wtrąca się w jej obowiązki i zdaje się nie zauważać, że poza jego dzieckiem są jeszcze inne, a pielęgniarka jest państwowa, a nie prywatna.
Uprzedzając: tak, mam dzieci, ale staram się widzieć także świat poza nimi i nie sądzę, że ta opłata jest bardzo wygórowana.

jankos

Marcin mylisz sie byłem z dzieckiem nie raz w Białymstoku i w Warszawie w szpitalu hotele, zywnosc, paliwo itp sa to potezne pieniadze a wy wylewacie swoje zale na forum ze na dziecko musieliscie 13 zł przeznaczyc  :]  zal mi was pozdro

anonim_gal

A po wpłacie tych trzynastu zł to dają jakąś fakturę lub paragon?

agnieszkaaa

13zł za noc. Dziecko leży w szpitalu ok tygodnia. Dla matki samotnej, niepracującej to chyba dużo...

jankos

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk