• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Szukam elektronika do sprzętów auto-audio

Zaczęty przez Zykfryd, 13 Lip 2011, 07:42:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zykfryd

Witam

Zna ktoś może z Was lub może polecić nie dobrego ale wybitnego elektronika który zna się na radiach samochodowych i ich przeróbkach jak mało kto? Chcę do oryginalnego radia podłączyć wejście na USB tak żebym mógł słuchać piosenek bo w tej chwili mam tylko same radio. Radio posiada wejście na zmieniarkę płyt CD np, ale nie chce mi sie jej kupować.

Jak chcę tylko do płyty głównej podłączyć wejście USB, czytałem na necie że się da ale potrzebny elektronik który się na tym zna.

Wczoraj byłem na Kościuszki w tym Audiotonie czy jakoś tak tam bardziej w bramie, i niby mówili że tam jest najlepszy specjalista, ale nie obrażając go nawet nie wiedział o co chodzi i stwierdził że jest to niemożliwe do wykonania. Więc podziękowałem.

Za informacje dziękuję z góry
pozdrawiam

kasia

Nie znam żadnego ale sądzę, że dużo z tym zabawy i nie każdy będzie chciał się tym zająć. Lepszym rozwiązanie: sprzedaj te radio i kup nowe z USB :) Albo na allegro poszukaj transmitera wkładasz go do zapalniczki samochodowej ma USB i slot kart pamięci :) Pozdrawiam!
Kasia

Janek

spostrzegawczy

Portu USB nie można podłączyć do radia ot tak sobie. Żeby uzyskać dźwięk analogowy z cyfrowego trzeba odpowiedniej obrubki przez specjalistyczne procesory, które mósiały by komunikować się z procesorem w radiu. Więc to rzecz niemożliwa, bo niby skąd wziąźć procesory z takowym programem. A na internecie-fakt można kupić specjalne interfejsy, które podłączasz w miejsce zmieniarki, tyle że to kosztuje około 400zł. Więc nie cudacz i kombinuj. Jak nie stać Ciebie na zkup takiego interfejsu to słuchaj radia, albo kaset.

karol

Ogólnie to da się to zrobić. Nawet średnio kumaty elektronik znający się na układach cyfrowych sobie poradzi, jednak nie w tym problem. Za części i robotę zapłacisz więcej niż sprzedać obecne radio a kupić nowe z USB.
Odnośnie specjalisty z bramy koło audiotonu, to nikogo nie obrażając, nie zna on się na układach cyfrowych i ich programowaniu, dlatego nie pomógł.
karol

KrZyszTOF jArzyNA

ja mam do sprzedania radyjko z usb taniutko za 120 pln lg 4x50w

kret

hmm może źle się wyraziłem. Otóż ja chciałem tylko wpiąć się na płytę główną radia i jakoś na kablu wyciągnąć przejściówkę na USB. A zależy mi na tym z prostego powodu, otóż posiadam mazdę 323 z fabrycznym radiem i ani myślę je wymieniać na jakieś zwykle radio, cały urok i wykonanie wnętrza bym tylko stracił.

taką sztuczkę z tym podłączeniem USB widziałem na forum mazdy, nawet klient zrobił zdjęcia jak to wykonać oraz dal cały instruktarz, no ale dla mnie człowieka który na elektronice nie ma zielonego pojęcia to i tak za wile;)

Co do tych transmiterów myślałem nad tym, ale czytałem wile opinii i większość idzie w kierunku iż przy tym traci się bardzo dużo na jakości dźwięku. No chyba że macie do polecenia jakiś sprawdzony dobry transmiter to może bym zaryzykował. chociaż przyznam szczerze najchętniej to sprawdziłbym to, ale nie mam za bardzo jak:( jak na złość nikt ze znajomych takiego wynalazku nie posiada.
   pozdrawiam
kret

Zykfryd

przepraszam zapomniałem się zalogować i poszło jako kret, sam nie wiem czemu ;)

kibic

na noniewicza idź do gościa co w budkach ma usługowy barak z naprawami AGD, pracował w KLMie kiedyś. 50 m od skrzyżowania z waryńskiego w stone wigierskiej (mam nadzieję ze nie namotałem) ale podejrzewam ze nikt jak on nie zna się lepiej w suwałkach na elektronice. wiele razy korzystałem i zawsze pomógł, doradził, nie zdarł. Nie jest też z mojej rodziny :)

specjalista

hehe. nie ma możliwości tak sobie się podpiąć w płytę radia i na kabelku wyprowadzić gniazda USB. To tak jak byś se chciał do zwykłego monitora przylutować do płyty kabel antenowy i oglądać na nim telewizję.
Po pierwsze potrzebny jest do tego mikro-kontroler (mini komputerek), z oprogramowaniem które miał by sterowniki portu USB, dekoder standardu MP3 i t p, + układ dekodujący sygnał cyfrowy na analogowy + mini przedwzmacniacz i wtedy można było by już gotowy sygnał wpiąć w płytę radia ( w wejście AUX ). A po drugie obsługiwał byś te USB już jakimś oddzielnym sterownikiem na kabaleku ( z poziomu radia brak możliwości). Da się to wykonać, ale to bez sensu, bo nikt ci nie będzie konstruował takiego urządzenia bo to nie takie \"pstryk\". Pewnie są gotowe, ale to to samo i szybciej, taniej jak byś se kupił odtwarzacz MP3 i wyjście słuchawkowe odtwarzacza podpitą w wejście AUX w radiu.
I lepiej nie chodź nie pytaj \"podłączy mi pan USB na kabelku do płyty w radiu samochodowym\" to jak trafisz na dobrego fachowca to cie jeszcze wyśmieje. Pozdrawiam

antek

nie sluchaj tych wodzireji m; mozna to zrobic bedzie potrzebna tylko pralka frania i koza udomowiona, wkladasz wzystko do swego golfa i kręcisz swoją torbą co masz miedzy nogami az koza sie usmieje jak USB

spostrzegawczy

No widzisz kolego specjalista potwierdził mój wcześniejszy w skrócie opisany wątek, a to co piszą w internecie nie zawsze jest prawdą, tak jak na przykład Karol, który twierdzi że się da choć to niemożliwe. Każdy prawdziwy elektronik to poświadczy, więc odpuść poszukiwania cudotwórcy.

KrZyszTOF jArzyNA

Zykfryd

jeśli ktoś ma ochotę to proszę zerknąć. Jeśli zobaczy to elektronik który się zna na swojej robocie to może będzie wiedział o co biega

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=115&t=103222&start=20

Popson

To teraz dolozyles sam sobie do pieca.

Czy Ty nie widzisz roznicy pomiedzy USB a wejsciem jack ?

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk