• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Remont domu - kredyt

Zaczęty przez BIPOWER, 30 Sie 2011, 09:30:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

BIPOWER

 Witam.
Prawdopodobnie dostanę w spadku dom.Wymaga on jednak remontu.Część domu (jeden poziom) bedzie należał do matki.Banki w takiej sytuacji(mam na myśli kredyt hipoteczny) wymagaja zgody współwłaściciela na wpis do hipoteki domu,a ja nie chcę mieszać w kredyty moją matkę.
Czy miał ktoś może podobną sytuację ?Czy są banki które nie mają takich wymogów ? W grę wchodziłby kredyt ok 100 000 do 150 000 pln.

Janek

A ty jesteś pewny, że chcesz w takie interesy z rodziną wchodzić??? Lepiej weź sobie kredyt na mieszkanie i mieszkaj na swoim, a nie z matkami, babciami i siostrami. Takie układy się w życiu nie sprawdzają, są na to liczne dowody niestety.

BIPOWER

Matka bedzie miała całkiem oddzielne \"mieszkanie\",podwórko itd. Rozwiązanie takie nie jest może komfortowe,ale własny dom to nie mieszkanie w bloku.Mieszkałem w domu,potem niemal 10 lat w bloku i uwierz mi nawet takie rozwiązanie jest lepsze od mieszkania w blokowisku.Co kto woli.

olaaaaa

bez podpisu i zgody twojej mamy nic nie zrobisz, księga wieczysta jest jedna i hipoteka jest wpisywana na cały dom. banki tak się zabezpieczają. możesz sam wnioskować o kredyt ale bez mamy nic nie zrobisz. łatwier remontuj po kawałku. Zresztą banki to instytucja w ktorej liczy się sprzedaz i wykonane plany. także nie licz że do końca ci ktoś pomoże. wniosek podpisany a potem się bujaj.

robertos

A jak chcesz brać kredyt, nie idź do pierwszego lepszego banku, tylko skorzystaj z np. Open Finance (to nie reklama - sam korzystałem i właśnie polecam), porównają Ci tak oferty z 20 banków, pokażą obecne promocje prowizji czy marży, wybiorą dobry kredyt, bo suma nie jest mała, a zobowiązanie na lata. Podkreślam, że Open Finance nie bierze kasy za pośrednictwo, oni kasę za klienta otrzymują od banku, a nie od Ciebie. Niestety przedmówca ma rację, mama nie musi być kredytobiorcą, ale musi w banku wyrazić zgodę na objęcie jej części domu hipoteką, są banki, które na to idą, czyli na zabezpieczenie hipoteczne na nieruchomości osoby trzeciej, ale nie wszystkie. To, że będziesz współwłaścicielem, jest dużym plusem i na pewno ułatwi wzięcie kredytu, a może przekonaj mamę, żeby swoją cześć opisała Tobie z prawem dożywocia w domu, to lepsze rozwiązanie i wtedy nie ma problemu z bankami :)
no cóż...

karol

Też potrzebuję zaciągnąć kredyt gotówkowy na remont. Orientujecie się może jakie koszta mogą być z nim związane? Podobno oprocentowanie jest obecnie na niskich poziomach w wielu bankach?
karol

bartek

Obecnie jest dobry czas na zaciąganie tego typu zobowiązań z tego względu, że ich koszta są stosunkowo niższe niż jeszcze kilka lat temu. Wynika to wprost z niższych stóp procentowych w NBP (a to bank banków komercyjnych).
O ewentualne kredyty, ich koszta, oprocentowanie i warunki pytaj na tym forum http://www.forum-kredytowe.pl/.
Swoje konta mają tam doradcy kredytowi którzy jeżeli trzeba to są w stanie szybko rozwiać wszelkie wątpliwości.

administrator

Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk