• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Szpital poród wyprawka 2011-2012-2013

Zaczęty przez anioł, 21 Wrz 2011, 10:22:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

anioł

Ja będę rodzić za miesiąc.Może któraś z mam rodziła w ostatnim czasie i podpowie co najlepiej zabrać ze sobą do szpitala.Jakie kosmetyki? Co dla dziecka?Bo jak to każda przyszła mama najlepiej zabrałabym całą walizkę a to chyba zbędne.Proszę o podpowiedzi doświadczonych mam.:)
anioł

I^^^

Ja rodziłam niedawno. Musisz mieć ze sobą dla maluszka pampersy i chusteczki nawilżające.
 Resztę czyli: ubranka, kosmetyki dla malucha, mleko w razie potrzeby dokarmiania da szpital.
Sobie weź koszule nocną, szlafrok, oczywiście sztućce do jedzenia,  kubek.
Podkłady poporodowe też da szpital.
w razie jakbyś miała więcej pytań napisz to postaram się pomóc

wera

Dla dziecka zabierasz tylko pieluszki jednorazowe, na początek 10 sztuk wystarczy i chusteczki nawilżane. Maleństwo jest zwijane w szpitalną wyprawkę, mają tam też ubranka, więc swoich nie musisz brać, chyba, że bardzo chcesz. Dla siebie: 2-3 koszule,klapki pod prysznic, majtki poporodowe, najlepiej jednorazowe,ręcznik, ręczniki papierowe,kosmetyki typu pasta do zębów, szmpon do włosów, żel pod prysznic,pomadka ochronna-przyda się przy porodzie-ogólnie z kosmetyków i przyborów toaletowych bierzesz to, co uważasz, że Ci się przyda. Pamiętaj też o wodzie niegazowanej na czas porodu. No i co jest bardzo ważne, musisz mieć ze sobą dowód osobisty, kartę ciąży i wyniki wszystkich badań z całego okresu ciąży. To tyle z tego co pamiętam,jestem miesiąc po porodzie, więc jeszcze w miarę na świeżo mam wszystko w pamięci. Zabierz też ze sobą pozytywne nastawienie, bo nie jest tak źle w naszym szpitalu jak mówią. Rodziłam naturalnie, bez żadnych znajomości czy układów i nikt mnie ani dziecka źle nie traktował. Życzę powodzenia i szczęśliwego rozwiązania. Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Jub

a jak ogólnie jest z tym porodem w naszym suwalskim szpitalui? nadal żałują dać znieczulenie?

wera

Nie to, że żałują, ale od tamtej afery z płaceniem za znieczulenie, sziptal w ogóle nie może znieczulać do porodu. Ale dają leki przeciwbólowe przez kroplówkę i trochę to pomaga. No i dobrze by było przygotować się do porodu w kwestii oddychania, najlepiej w szkole rodzenia. To oddychanie \"ratuje życie\", jest dużo łatwiej, bo w czasie skurczu skupiasz się na prawidłowym oddechu a nie na bólu-przed porodem byłam przerażona,a nie było aż tak źle. Dwie dobre rady co do samego porodu: oddychać i słuchać położnej. Powodzenia.

kuma

Rodziłam w grudniu. Jestem bardzo zadowolona z opieki i podejścia. Oby i Tobie się taka trafiła.
Pozdrawiam

anioł

dziękuję dziewczyny :) ,dużo mi pomogłyście!!!
anioł

Agataaa

Weź ze sobą jeszcze landrynki, to jedyna rzecz jaką można \"jeść\", wszamałam 2 opakowania. Jak będziesz się pakować to w jedną mniejszą torbę spakuj rzeczy, które przydadzą Ci się na sali porodowej i drugą z Twoimi rzeczami na czas pobytu w szpitalu. Nie zapomnij o biustonoszu do karmienia i wkładkach laktacyjnych :) Chusteczki nawilżane też się przydadzą podczas porodu ponieważ od samego początku jesteś bez majtek, bo jak to powiedziała Pani Henia NIE CHCESZ DZIECKA W CZEPKU CHYBA URODZIĆ ;) przyda się też jakaś szmata, żeby móc ją zwilżać wodą i kłaść sobie na głowę, mi przyniosło ulgę.

Wszystko będzie dobrze :) ja rodziłam 1,5 miesiąca temu i bardzo dobrze wspominam, poród opieka REWELACJA. A najważniejsze jest nastawienie :)) POWODZENIA

Justyna

A co do koszuli nocnej, to ja radzę taką rozpinaną na tyle, żebyś mogła karmić. I jeszcze ciepłe skarpetki na czas porodu.
Justyna

skarbik87

o tak, skarpetki na porodowke zeby nogi nie zmarzly i wode-bo pic sie chce bardzo :) a na czas po porodzie jakies jedzonko bo jesc sie chce okrutnie a urodzic mozesz w nocy i nie zalapac sie na kolacje ;)

mamcia

Hej, ja miałam jeszcze ze sobą smoczek dla dzidziusia-bardzo się przydał, silikonowe nakładki na piersi-nie dałabym bez nich rady karmić, bepanten maść do szybkiego gojenia pogryzionych piersi, dobra też do pielęgnacji bobasa. Wzięłam też tabletki przeciwbólowe, obkurczanie macicy jest okrutne!!! Reszta jak wyżej ;) Powodzenia

bajzel

Wy KOBIETY jednak macie przesrane podczas porodu - tak mi żona powtarza... :) SZACUNEK :)
tomek

skarbik87

Co do smoczka to niektóre pielegniarki od noworodków bardzo krzyczą za podawanie smoczka, zresztą nie każde dziecko chce go jeść-mój syn ma miesiąc i do tej pory nie chce smoczka. A co do pogryzionych piersi to zazwyczaj wynika to ze złej techniki karmienia-ja karmię od miesiąca i do tej pory nic mi się nie stało z piersiami-nie bolą i nie są pogryzione. A No-Spę na obkurczanie macicy można wziąć bo rzeczywiście boli-co prawda różne są kobiety-jedną boli mniej inną bardziej :) zresztą nie ma co kupować tabletek, nakładek na piersi i maści na zapas bo w razie czego jest apteka w szpitalu i zawsze można skoczyć ;)

wera

TYLKO NIE NO-SPĘ!! No-spa działa rozkurczowo i macica sie nie kurczy, a przecież chodzi o to, zeby się kurczyła-można sobie no-spą bardzo zaszkodzić. Nie bierzcie żadnych tabletek do szpitala, szpital zapewnia leki przeciwbólowe po porodzie, nie radzę brać nic na własną rekę. Wystarczy powiedzieć, że bardzo boli, a dostaniecie coś przeciwbólowego. Poza tym można brać tabletki przeciwbólowe tylko na bazie paracetamolu, czyli Apap itp. Co do smoczka to rzeczywiście trzeba pilnować, żeby nie zobaczyły pielęgniarki noworodkowe, a poza tym radzą wstrzymać się kilka dni z podaniem smoczka aż maleństwo przyzwyczai się do piersi. No i podanie smoczka maluchowi to nie taka prosta sprawa, moja mała miesiac się uczyła smoka ciągać. Teraz tylko zasypia ze smokiem i od razu po zaśnięciu wypluwa.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk