• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Szpital poród wyprawka 2011-2012-2013

Zaczęty przez anioł, 21 Wrz 2011, 10:22:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

magda

Hej,ja tez niedlugo bede rodzic..na 25 mam termin:) Strasznie sie boje,bo to 1 dziecko.Ale jeste dobrej mysli:) Dziekuje za rady..ja spakowalam wielka torbe i wszystko sie niezmiescilo;/ pozdrawiam
v.k

kasia

Urodziłam w listopadzie.Trauma po porodzie trwa do dziś!wody mi odeszły wcześniej niż zaczęły się skurcze.Na porodówce w naszym wspaniałym szpitalu w Suwałkach przez 2 ostatnie godziny przed urodzeniem co 1min prosiłam wręcz błagałam położną o cokolwiek na uśmierzenie bólu..Położna cały czas była zajęta jakimiś papierami(nie moimi)gdzieś chodziła i taka wspaniała opieka niby ma być?!Z bólu przestałam kontaktować bo wszystkiego nie pamiętam.I to się nazywa\"rodzić po ludzku\"?Łatwo jest mówić żeby słuchać położnej gdy ona ma cię gdzieś przez najgorsze godziny w życiu.Trochę doświadczenia mam bo to jest moje trzecie dziecko.
Kasia

kasia

Urodziłam w listopadzie.Trauma po porodzie trwa do dziś!wody mi odeszły wcześniej niż zaczęły się skurcze.Na porodówce w naszym wspaniałym szpitalu w Suwałkach przez 2 ostatnie godziny przed urodzeniem co 1min prosiłam wręcz błagałam położną o cokolwiek na uśmierzenie bólu..Położna cały czas była zajęta jakimiś papierami(nie moimi)gdzieś chodziła i taka wspaniała opieka niby ma być?!Z bólu przestałam kontaktować bo wszystkiego nie pamiętam.I to się nazywa\"rodzić po ludzku\"?Łatwo jest mówić żeby słuchać położnej gdy ona ma cię gdzieś przez najgorsze godziny w życiu.Trochę doświadczenia mam bo to jest moje trzecie dziecko.
Kasia

alicja

czyli strach rodzić w suwałkach? nic sie nie zmieniło na przełomie kilku lat ?
alicja

paola

moim zdaniem w suw nie jest tak zle jak sie mowi (rodzialm w pazdzierniku). owszem moze nie wszystkie polozne sa super extra ale nie sa przeciez po to, aby chodzic i glaskac po glowce....moze szalu nie ma w wygladzie oddzialu (delikatnie mowiac).....ale w koncu te kilka dni da sie przezyc...przynajmniej na miejscu to ktos odwiedzi i cos dowiezie... jak ktos szuka luksusow to sa prywatne kliniki... a u nas ma byc chyba za rok remont oddzialu i ma byc jak np na chirurgii.....

alicja

a czy na zszycie jest podane coś przeciwbólowego? przy porodzie naturalny
alicja

magda

Ja rodziłam też w Ski we wrzesniu! u mnie też trauma po porodzie trwa do dziś,leżalam na łóżku kilka godzin sama a położne miały mnie gdzieś i zostawiły mnie,dobrze że był mąż bo sama bym niewyrobiła!szkoda słów !jest znieczulenie kroplówka ale ani deka niepomogło,pic na wode
v.k

anioł

Założyłm ten post 2,5 miesiaca temu i mogę podzielić się teraz swoimi przeżyciami.Do dziewczyn, które jeszcze nie rodziły:Słuchajcie nie jest tak żle, jak myślałam.Ja miałam poród wywoływany, więc podano mi tylko oksytocynę.Z tego co się orientuję to skurcze po oksytocynie są bardziej bolesne ale do przeżycia!!!Jeśli chodzi o zszywanie to mi się wydaje,że nie dostałam żadngo znieczulenia,piszę \"wydaje mi sie \",ponieważ kobieta jest tak wyczerpana po porodzie,że połowy nie pamięta!Natomiast jeśli chodzi o położne to ja trafiłam na super zmianę,położne były bardzo miłe:)i pomagały mi.Dla dziecka faktycznie nie brałam ubranek bo są zbędne,tylko pampersy i chusteczki nawilżające tak jak pisały dziewczyny no i dla siebie podkłady poporodowe.Są to najważniejsze rzeczy!!!Ja nie mogę narzekać ponieważ wszystko w szpitalu (w Suwałkach) było ok.oprócz położnych dzieci, te są tragiczne,wielkie damy,nawet nie chce mi się wspominać ich zachowań, brak słów!!!Tak wredne!Pozdrawiam wszystkie dziewczyny,trzymajcie się, musicie wierzyć w swoje możliwości,w swoje siły...
anioł

kasia

Może ktoś mi podpowie jak wrócić do równowagi psychicznej po bardzo ciężkim porodzie?Było to 5miesięcy temu a dla mnie jakby wczoraj
Kasia

ala

Wiem ,że łatwo powiedzieć ale musisz byś silna!!!!!!!!Masz już to za sobą nie myśl poprostu o tym.Najlepszym lekarstwem jest czas! no i dzidzia, której dałaś nowe życie...........:)to ona najbardziej teraz Ciebie potrzebuje...żyj dla niej.
ala

Emilka

Witam! Faktycznie nie jest tak źle w tych naszych Suwałkach. Ja rodziłam pod koniec marca. Akcja porodowa trwała długo bo aż 28 godz. no i zdążyłam przejść przez 4 zmiany położnych. Naprawdę fajne babki.Przychodziły pytały o samopoczucie. Pani położna która odbierała mi poród- anioł... Stworzyła bardzo miłą i przyjazną atmosferę. Już pod sam koniec porodu masowała mi plecy i opowiadała kawały :) (he nawet zapomniałam o gazie znieczulającym...) Jeśli chodzi o znieczulenie przy szyciu to znieczulają zastrzykiem- mało przyjemne ale do zniesienia. A tak apropos da się uniknąć nacinania krocza!! Mi się przynajmniej udało :) Miałam tylko lekkie otarcie no ale i tak założyły mi jeden szew. Ja od 35 tyg. ciąży robiłam sobie po prysznicu masaż krocza z oliwką. Skóra jest wtedy lepiej ukrwiona i bardziej podatna na rozciąganie. Mówię Wam naprawdę warto bo można ominąć trochę nieprzyjemności... Jeśli chodzi o pielęgniarki z neonatologii to fakt- niektóre są jędzowate ale i z tymi można się dogadać. Same przychodziły i pytały czy coś mają pomóc albo czy dokarmić maluszka. Ja osobiście pobyt w szpitalu wspominam całkiem mile...wiadomo bólu nie da się uniknąć bo taka już nasza natura ale grunt że szybko się zapomina i maluszek wszystko rekompensuje :)
Emilka

sandra

Ja rodziłam w szpitalu w Sejnach. Znieczulenie dają tam w razie potrzeby rodzącej bez opłat. Atmosfera bardzo przyjazna i troskliwa. Lekarz jak i położne bez zarzutu. W szpitalu jest bardzo czysto i pachnie jak w domu ( to było ogromne zaskoczenie). Polecam

Ola

hej. mam pytanie odnosne naszego suwalskiego oddzialu polozniczego, byl tam przeprowadzany jakis remont? jakie sa warunki? rodzil ktos ostatnio w Suwalkach?

jibi

A czy w Suwałkach obowiązuje cos takiego jak PLAN PORODU?

Ktos

Plan porodu obowiązuje ale tylko na papierze bo trzeba wypełnić a remontu nie było dopiero ma być konkurs na zaprojektowanie oddziałów ginekologicznego patologii ciąży porodówkę
Narod wspanialy tylko ludzie chu**

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk