• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

centralne ogrzewanie

Zaczęty przez dośka, 21 Wrz 2011, 16:59:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

oo

o to wy teraz dostajecie rozliczenie jeszcze przed zimą ile macie dopłacić nie rozumiem ja mam tylko po zimie.

dośka

sprawdziłam u siebie współczynnik i jest różnica, w ubiegłym roku był 0,610 a teraz mam 0,74. nawet nie poinformowali mnie że coś takiego robią . pytanie jest tylko jedno, czy zwiększenie współczynnika  ma na celu większe opłaty, bo ciepła to mi nie dało. a w ogóle to jaka powinna być tem w mieszkaniu ( jak pisałam wcześniej przy stanie licznika 2327 tem wynosiła 18,7 - koniec marca)

ia

Z tymi wspolczynnikami to trzeba rozglosnic sprawe. Cos mi sie wydaje, ze traktuja co po niektorych jak frajerow do pokrywania kosztow swej \"dzialalnosci\".
Pamietajcie Panstwo jedynie, ze mamy 2 tygodnie od doreczenia rozliczen na reklamacje. Pozniej nawet Sad Najwyzszy nie poradzi.

zbulwersowana

ja nie rozumiem o co chodzi z tymi współczynnikami, może ktoś mi wytłumaczyc;)?
Ja mieszkam w wieżowcu na 5 piętrze i współczynnik mam 0,81.
Mam mieszkanie 35,5 m2. W kuchni kaloryfer był zakrecony, jedynie w dwóch pokojach i to nie ciągle na maxa. Wiedziałam ,że będzie dopłata, ale nie aż tyle za taki metraż, bo 810zł.
Porażka:(

Popson

@Zbulwersowana:
Chodzi o to, ze mieszkania nie korzystnie polozone ( np mieszkania na ostatnich pietrach, mieszkania szczytowe ) mialy byc rozliczane inaczej niz np mieszkania polozone miedzy innymi kondygnacjami i nie szczytowe. Ten inny sposob to mialy byc wlasnie te wspolczynniki, ktore mialy takim mieszkaniom zapewnic \"rowny\" koszt ogrzewania jak innym mieszkaniom, czyli np mieszkanie srodkowe ma wspolczynnik 0,90 ( jako ze jest ogrzewane przez mieszkanie pod nim , nad nim , i obok niego ), a mieszkanie np na ostatnim pietrze szczytowe ma wspolczynnik 0,72 ( jest dogrzewane tylko z dolu, nastepuje w nim duza strata ciepla , trzeba wiecej energii by je nagrzac, liczby do przedstawienia wziete przypadkowo ). A jak to wyszlo w praktyce, to mozna poczytac chociazby z opinii ludzi na tym forum.

bartez

Mam mieszkanie prawie 60 m2, szczytowe, ostanie piętro, grzejniki nie były ciągle odkręcone do dopłaty przyszło prawie 600 zł, dla mnie to jest szok, tyle ile wydajemy na ogrzanie mieszkania i wody spokojnie starczyłoby na duży 200m2 dom. Powinien ktoś w końcu się za to wziąć, spółdzielnia sama sobie stanowi prawo i zwiększa współczynniki kiedy tylko jej się podoba, a tłumaczy to np. ociepleniem dachu gdzie u nas ciągle po kilku remontach wychodzi pleśń, nie mieści mi się to w głowie, ale patrzę, że to dotyczy większości...

Popson

Podziekujcie tez sasiadom, co maja pozakrecane kaloryfery, a maja cieplo i dostaja zwroty ;-)

Justyna

Witam. Mamy dopłatę 1075zł i nie do końca umiemy czytać te rozliczenia może ktoś to rozszyfrować? Mieszkanie wynajmowane i nie wiemy czy to jest z góry stawka i czy możemy grzać do oporu czy oszczędnie bo ręce opadają. Prosimy o podpowiedź

(kliknięcie powiększy)
Justyna

AMR

Od zerowego zużycia naliczyć tyle kasy?
Nie, no tutaj, to przeszli samych siebie :)

Pozostaje iść do spółdzielni i rozmawiać, a jak to nie pomoże, to musicie napisać reklamację do nich.

margerita

U nas na ostatnim pietrze, blok nieocieplony, ok 50m, 160 zl nadplaty. Nie powiem, zebym po domu w zimie mogla chodzic w krotkich spodenkach i koszulce na ramionczkach, ale znowu marznac nie musialam. Nie jest to strasznie duzo do zwrotu, ale zawsze nie jest to do zaplacenia, wiec jest to mozliwe, grzec tak, aby nie doplacac i nie marznac.

margerita

Justyna, przyznam szczerze, ze z Twojego rozliczenia to ja tez niewiele rozumiem, nic nie podane. Nie wiadomo ile w koncu zuzylas tych jednostek, przeliczenia jakies dziwne. Na dole inne stawki, rozliczone wg innych stawek. Moje rozliczenie wyglada zupelnie inaczej. Przejdz sie do szanownych panstwa i niech Ci to dokladnie wyjasnia, bo z tego rozliczenia wynika, jakbys zuzyla 0 jednostek.

Ewelina

Koszty końcowe zależą od tego czy okna wymienione (szczelne), czy blok jest ocieplony, na którym piętrze mieszkanie... Mieszkanie 47m2 okna wymienione szczelne! 600 zł zwrotu dla mnie. Większość zimy nie odkręcam ogrzewania! w mieszkaniu jest ciepło. Okna od wschodu, więc jeszcze rano słoneczko nagrzeje jak jest :) przy starych oknach było kiepsko... :( Inwestycja w wymianę okien to korzyści na przyszłość na ogrzewaniu!

dośka

do margerita, możesz napisać jaki masz wspolczynnik redukcyjny LAF? , interesuje mnie to ponieważ też mieszkam na ostatnim piętrze

margerita

wsp. red. u mnie wynosi 0,76
jestem tez zaskozona tym, ze jednostka nie kosztuje u kazdego tyle samo. Do tej pory myslalam, ze tak wlasnie jest, a porownujac rozliczenie z justyna, wychodzi, ze mam stawke za jedn. prawie o polowe tansza

natka

Witam moim zdaniem okna nie mają tu nic do rzeczy mam w mieszkaniu nie wymienione mieszkanie od szczytu i niespecjalnie oszczędzalam na ogrzewaniu a mam zwrot ponad 700 zł
>>>nati<<<

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk