• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

zepsuty kapitalizm

Zaczęty przez Polak, 30 Paź 2012, 16:00:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Polak

Wydaje mi sie ze ten kapitalizm za daleko zabrnął , a to wszystko mamy dzięki liberalizmowi i braku kontroli . Budżetówka sobie robiła strajki wzięła podwyżki i dalej sie opier...  Masz człowieku kogoś chorego w szpitalu to co ? musisz iść pilnowac chorego wszystko przy nim robić bo wielmożna pielegniarka nic nie ruszy. Policja cóż aby tylko prędzej na emeryturke, a jak widać nieraz siedzą w radiowozie w jakimś ustronnym miejscu, bandytów nie lapią bo strach ale za to żebraka albo tego co puszki zbiera to juz mozna spisać . Prokuratura i sądy działa jak działa widać to i słychać w TV i radiu . Wszyscy Ci oni tak domagali sie podwyzek a jest coraz wieksze bagno . Wszelkiego rodzaju inspekcje od sanpidu , pracy , handlowe itd są bezradne , nie ma żadnej kontroli z ich strony oszukują człowieka na każdym kroku . Sa to instytucje ktore maja sprawdzac , kontrolowac i wymagać , a co jest ? kupujesz jedzenie i sie trujesz , naprawiasz auto w serwisie i nie masz rachunku , kupujesz konserwe a tam nie wiadomo co zmielone, chodzisz po rusztowaniu na 10 pietrze a nie masz żadnej umowy. Donald Tusk mówi : wolę byc spawaczem z pracą niz politologiem bez pracy . Co za kpina , a zapytać należy któż zarządza w jego ministerstwach i wszystkich państwowych spółkach ? Tacy wykształceni specjaliści ? A gdyby spojrzeć na to z drugiej strony to czy Polska ma byc robolem Europy czyli rzeszą spawaczy , hydraulików i zwykłych roboli ? Czy nie możemy mieć wykształconych ludzi i gospodarki z wysokimi technologiami ? Kolejna sprawa jak w takim kraju jak nasz może byc droga żywność ? Byle parówki , które nie wiem czy maja choć odrobine miesa , juz sie sprzedaje prawie że na sztuki bo w opakowaniach jest po kilka i to po jakiej cenie. Niedługo bedziemy płacić slono za trociny do jedzenia.
Polak

fcuk

Polacy dostali w darze kapitalizm. Jednym się udało, inni na nich pracują. Większość lubi oglądać seriale, pić kiedy się da i narzekać. Nasz rząd (a raczej nierząd) tez ktoś wybrał. Ludzie pracowici, którzy uczą się cały czas narzekają mniej niż większość.
Lepiej nie będzie, dopóki LEMINGI nie obudzą się!!!

fantomas

Polak masz racje co do panow policjantow,siedza w radiowozach i patrza w niebo,przy tym silnik zapalony,a pieniadze nasze na podatki ida i leca  w atmosfere z rur wydechowych,panowie ostatnio zbyt czesta stoja przy AQUAPARK obserwuja kobiety idace na basen i przy kosciele na Witosa patrza,ktory jest wierzacy a ktory nie

obywatel

Ja nie glosowałem i czy to miało jakies znaczenie ? Po prostu uznalem ze nikt z tych panów ktorzy juz rzadzili nie nadaje sie do dalszego rzadzenia , wiec co to za demokracja skoro nie moglem zaglosowac ze np nie chce juz kogos widziec w sejmie bo sie nie sprawdzil bo doprowadzil do ruiny kraj. Nawet gdyby drobny szar czlowiek pracowal bardzo ciezko to i tak z 1100zl nie wzbogaci sie bo zabraknie mu zycia. Wiec zapewne nie chodzi tu o pracowitosc .  W naszym kraju dosc dobrze sie zarabia na oszustwach , co dziwne pelno tego juz na kazdym kroku . Wielkie firmy ktore powstaly sa albo z kapitalu zzagranicznego albo tych co po wejsciu Wałesy do wladzy dorwali majatek skarbu panstwa za grosze , czesc to ubecy , czesc duza ma znajomosci i wygrywa dziwnym trafem przetargi taka to prawda tego kraju . Na koniec pytanie dlaczego ludzie musza wybierac wciaz wsrod tych samych od tylu lat pod roznymi masciami partii ? Dlaczego skoro jest demokracja nie mozna zadnego z nich pognac tylko demokracja nakazuje glosowac jak nie na tego to innego? dlaczego jesli pracownik sie nie sprawdzi w firmie to firma go zwalnia , a ja jako obywatel nie moge zwolnic i pognac tylko mam zaglosowac na lepsze zlo ?

DB

nie dzięki liberalizmowi, a socjalizmowi

obywatel

liberalizm i wolnosc doprowadzaja do tego ze mamy sol drogowa w jedzeniu bo ktos robi na tym majatek , mamy amber gold bo ktos chcial luksusowo zyc kosztem innych , mamy same kombinatorstwa i oszustwa bo wszystko wolno, nie ma zadnej kontroli . Nad czlowiekiem musi byc zawsze kontrola bo inaczej bedziemy mieli same przekrety , kumoterstwa, zlodziejstwo itd itd

Obserwator

Szanowny Obywatelu, przypuszczam, że masz swój rozum, masz internet więc jeśli czegoś nie wiesz zawsze możesz sprawdzić.

Jeśli dasz się oszukać to tylko i wyłącznie Twoja sprawa, zazwyczaj dają oszukać się ci, którzy mają nadzieje na szybkie wzbogacenie czyli ludzie niezamożni.

Jeśli jesteś za kontrolą każdego człowieka, podaj tutaj swoje imię, nazwisko, pesel, nip, adres.

Popieram się z DB, to socjalizm doprowadza do tego stanu rzeczy. Ulgi, zasiłki, dodatki, stypendia i inne cuda.

Z drugiej jednak strony każdy z nas ma taki sam żołądek, każdy chce jeść, każdy chce gdzieś mieszkać. To niesprawiedliwe, że jedni mają wille a inni nie mają się gdzie podziać.

Każdy jest człowiekiem.

obywatel

obserwatorze chyba pomyliłes moją koncepcje , otoz mialem na mysli kontrole nad człowiekiem prawna taka zeby nie bylo oszustw , złodziejstwa i krętactwa . Nie chodzi tu o oko wielkiego brata , a po prostu wyeliminowanie ze spoleczenstwa bandy oszustów.  Wyobraz sobie ze byc moze znajda sie tacy kombinatorzy ktorzy zdołaja i ciebie oszukac . Nawet jesli ktos sam nie wychwyci potencjalnego oszusta to jest od tego panstwo ale coż wciaz sa pozyczki lichwiarskie ,a rzad jest bezradny. Powiedz tak realnie czy nie mam racji jak mozna w tym kraju od tak sobie byle komu pozwolic aby prowadził inwestycje na poziomie milionów złotych chociazby jak Amber Gold ? Czy aby nie powinno sie wprowadzic pewnych mechanizmów zabezpieczajacych ? To moze zrobmy ze od jutra mozna jezdzic samochodami bez prawa jazdy no bo potrzeba wiecej liberalizmu.  Ulgi zasilki sa wszedzie w europie i sa to peiniadze ktore i tak ida w obieg na roznego rodzaju wydatki , a powiedz co robi z pieniedzmi miliarder ? nie mam nic przeciw bogatym ludziom ktorzy dorobili sie uczciwie ale takich zapewne jest malo , wiekszosc kosztem ludzi ktorzy nieraz na czarno pracuja. Jeden z takich suwalskich biznesmenów to mawiał kiedys do pracowników ktorzy u niego pracowali po co ci umowa i tak nie dozyjesz emerytury , a tu czlowiek ktory miał juz 2 zawały jednak zyje ale emrytury chyba za duzej nie dostanie bo wiele lat pracował na czarno na majatek tego goscia.

Gekon

Tak sobię myslę i nie mogę wyjść z podziwu.Z podziwu wobec ludzi,którym wiecznie coś nie pasuje.Nie pasuje,bo zawsze wiedzą najlepiej i mają receptę na zło całego świata.Otóż drogi \"Polaku\"i ty \"Obywatelu\"mam dla was pewien komunikat.Przekręty,rozboje,mordy,kradzieże,lichwa były zawsze!Były nawet w czasach szczęśliwego socjalizmu!Tylko wtedy nie było takiego natłoku informacji.Bo jak mozna było wskazywać nepotyzm,kombinatorstwo,krętactwo w kraju w którym z samego założenia było coś lepszego od kapitalizmu,demokracji?A czy było sprawiedliwe i zdrowe,kiedy miliony rodaków borykało sie z trudami zycia codziennego?Problemami,które w dobie obecnego kapitalizmu są śmieszne!Bo jak mozna nazwać stanie w kilku godzinnej kolejce po papier toaletowy?Jak mozna nazwać \"polowanie\" w nocnej kolejce po mięso?Jak mozna nazwać walkę klientów w drogerii o mydło,szampon,dezodorant lub (rarytas) krem nivea?Ale w tym samym czasie były równiez grupy społecznie \"lepsze\",które miały dostęp do tych towarów od ręki! Funkcjonowały sklepy dla wybrańców z pełnym asortymentem i wyborem.Wystarczyło być milicjantem,wojskowym,górnikiem,ubekiem,dyrektorem państwowej firmy,urzednikiem wyższego szczebla,figurką partyjną!Całej reszcie pozostawały kolejki,lichy towar,pieniadze bez wartości,szare ulice,bure blokowiska,ochydne tramwaje,autobusy i marzenia!Marzenia o ładnych sklepach,kolorowych witrynach,samochodach,półkach z towarami.Marzenia o tak prozaicznych rzeczach,które były na zachodzie,tam gdzie panował według ówczesnej propagandy \"zgniły kapitalizm\"!A kiedy spoglądam przez okno i widze mknące ulicami coraz lepsze auta,młodziez ubraną i posiadającą gadzety jak równiesnicy w Niemczech,Francji,Anglii.Kiedy widzę ludzi pakujących pełne torby z zakupami do bagazników swoich aut.Kiedy mogę wejść do sklepu i kupię bez problemu cytrynę,mandarynki ,banany nie raz na rok przy okazji Świąt Bożego Narodzenia!To myślę,ze ten cały kapitalizm i wolno rynkowa konkurencja nie jest takim złym stworem!Ale cóż moze się mylę?No,bo taki \"Polak\" sprowadza mnie na ziemię i krzyczy o czymś zepsutym!To pokaż mi coś dobrego,alternatywę!Tu drugi komunikat do \"Polaka\"i \"Obywatela\"-Budżetówka była również w czasach Polski przed kapitalizmem!I również była opłacana z pieniędzy obywateli!Zresztą co tu dużo gadać!Tacy panowie nawet jakby siedzieli u Pana Boga za piecem równiez znależliby pretekst do marudzenia i gdybania o egzystencji i niesprawiedliwości!Bo dlaczego to oni siedzą za piecem u Stwórcy,a nie On?Przecież to kpina i skandal!

Polak

Nikt nie neguje kapitalizmu , nie stwierdza ze ten system jest nie do przyjecia i ze jest zlym stworem,a stwierdza sie ze kapitalizm sie psuje . To ze kiedys nie bylo towaru nie oznaczało ze na tym polegał tamten system , bylismy pod innymi rzadami z Moskwy i pewnie gdyby mozna bylo to i nawet by nie bylo okrucha chleba. Nie podniecaj sie pelnymi torbami ze sklepu bo to jest jak propaganda za PRL bo owszem czesc ludzi bogatych ma pełne reklamówki ze sklepów ale duza czesc ma pełne ale takich produktów ze czasami sie zastanawiam sie jak to jesc. Wybacz ale mnie wq..ia jak kupuje np sok za 3-4zł leje do szklanki a tam woda z cukrem , ze juz o tych sokach co ludzie kupuja po 2zł nic nie wspomne. Temat mial na celu ukazanie ze zaczyna to zmierzac wszystko w złym kierunku coraz bardziej kantuja czlowieka na kazdym kroku bo kazdy chce sie wzbogacac chocby po trupach. Nie masz pojecia czlowieku o wielu sprawach chocby jakie mechanizmy stworzono w kapitalizmie ktore pozwalaja spekulowac na obligacjach czy tez walutach. I to wszystko mi sie nie podoba jesli dalej kapitalizm ma isc tak bez kontroli to wszystko to sie rozsypie tak jak i inne systemy.
Polak

bba

Weście się do roboty marudy a nie stękacie! Mamy wolny kraj o który walczyli nasi dziadkowie! Każdy może zrobić co chce ze swoim życiem! Jesteśmy w UE możecie wyjechać! W Polsce też pracują obcokrajowcy również z zachodu! Dobrze tam gdzie nas nie ma!!! Niech ktoś pokaże mi miejsce na świecie gdzie nie można się do niczego przyczepić!!!!

Zamiast marudzić Polak weź się w garść a nie żyjesz z socjalu że nawet na sok ciebie nie stać!

Prawda jest taka że podstawą narodu jest edukacja. Jak trzeba być głupim aby np.  liczyć na pracę po marketingu i zarządzaniu w Suwałkach (ilu takich potrzeba w kilkudziesiecio tysiecznym miescie) za nie wiadomo jakie pieniądze. Niech taki wyjedzie np. do wrocławia, warszawy - ale po co?

Polak pracuję z ludzmi i cieszy mnie to że inteligentni ludzie inny pogląd mają. Masz wybór! ale lenisz sie co kolwiek zmienic w swoim życiu. Chcesz żyć na garnuszku Państwa to wyjedz z Polski! W UE są kraje z dużym socjalem! ale i wiekszymi kosztami życia! Świata nie widziałeś i pierniczysz stęki !

Gekon

[cytat]Nie masz pojecia czlowieku o wielu sprawach chocby jakie mechanizmy stworzono w kapitalizmie ktore pozwalaja spekulowac na obligacjach czy tez walutach[/cytat]
 Cóż jednak nie myliłem się.Wiesz wszystko i masz receptę na zło świata.Ale jeśli posiadasz tą wiedzę to jaka jest alternatywa?Jaki system wybrać?Moim skromnym zdaniem kapitalizm jest od zarania dziejów.Od kiedy Fenicjanie wprowadzili wynalazek o nazwie ŚRODEK PŁATNICZY.I zaczęła się pogoń za zgromadzeniem jak największego kapitału srodków płatniczych.Póżniej okreslono to jako formę ustroju państwowego zwanego kapitalizmem.Nikt nie stoi na straży aby jednostki społeczeństwa mogły gromadzić kapitał!Jednym przychodzi to łatwo drugim nie.Mylisz pojęcia.Mylisz kapitalizm ze zwykłym cwaniactwem,oszustwem,kombinatorstwem.A to już są indywidualne cechy każdego człowieka.I nie ma znaczenia ustrój państwowy czy mechanizmy gospodarcze w nim panujace.Chodzi mi tu o socjalizm,kapitalizm oraz wolnorynkowa działalność czy centralnie sterowana gospodarka.Bo drogi Polaku w tamtym systemie który obaliliśmy mielismy zafarbowaną wodę z cukrem zwaną oranżadą,wyroby czekoladopodobne ze skrobi ziemniaczanych oraz serdelki z mielonych wymion i resztek.Był również produkt,który traktowano jako owoce morza pod nazwą \"paprykarz szczeciński\".Ale z czego był ten produkt zrobiony tego nawet producenci nie wiedzieli.O sokach pomarańczowych,owocach z południa Europy mozna było pomarzyć lub kupić za dewizy w sklepie zrobionym na wzór kapitalistyczny zwanym Pewex.Mielismy również podłe piwo zasiarczone wino i kiełbasę w której mozna było znaleść różne dziwaczne rzeczy.Mieliśmy Duże Fiaty,Maluchy i Polonezy.A zdobycie części zamiennych do tych aut to osobny temat.Bo w oficjalnych serwisach można było usłyszeć jedynie NIE MA!Ale już za dowód uznania i wdzięczności w postaci czegoś deficytowego lub paru kapitalistycznych monet serwis czynił cuda!I jak to nazwać?Ty nazywasz to zepsutym kapitalizmem.A jak nazwać taki proceder w innym ustroju?Chory socjalizm?Robaczywa sanacja?Zgnilizna monarchistyczna?Ja to nazywam ludzką podłością!Bo to zawsze działa bez względu na ustrój panujący w kraju!Przekręty,kombinatorstwo,niesprawiedliwość,podłość były,są i będą!Bo taka jest już natura ludzka.Mylisz pojęcia chłopie!I dorabiasz (zresztą jak w każdym temacie przez ciebie założonym) jakąś ideologie mnie lub bardziej polityczną!

Polak

do bba: nigdy nie zylem z socjalu i nie wziąlem ani jednej złotówki wiec nie pisz tu głupot. Widzialem świat byłem tu i tam , nie wiem czemu wypowiadasz sie w moim imieniu skoro tego nie wiesz. Owszem Suwalki nie potrzebuja ludzi wykształconych bo tu w zasadzie nic sie nie dzieje , nic konkretnego sie nie produkuje . Bez wzgledu jakiego tu kierunku nie miec to nie zmienia to postaci rzeczy. Najgorsi są tacy ludzie jak ty - obojetni , ktorym wszystko pasuje , ja chcialbym cos zmienić, ale taki jak ty próbujesz to stłumic bo pewnie jesteś nażartym kosztem innych i nie bedzie ci to na reke. Zapewne nie interesuje cie nic wiecej jak schodzic do jakiejs stolarni na 8 godz , wrocic wypic piwo , nażreć sie i nic więcej, ewentualnie może jeszcze zapalic zioło zeby zobaczyc swiat w innych kolorach. Z takim jak ty Polska bedzie wciąż drewniana a nie murowana. Wielu ludzi stąd wyjechało o dziwo miasto sobie o nich przypomina jak tylko osiagną jakiś sukces i raptem ich zapraszają spowrotem , nagradzaja .
Polak

Polak

Gekon czy bba w jednej osobie : cóż widać wciąż nie rozumiesz nawet tematu forum ktory mowił o zepsuciu kapitalizmu , a ty wciąż probujesz temat zmienic na zanegowanie kapitalizmu. Probujesz wszystko przykryc i pokazać ze wszystko jest ok , bo tak bylo to i teraz jest to normalne . A swoja droga jak myslisz czy dzis zafarbowanej wody z cukrem sie nie sprzedaje ? Jak myslisz jesli jest napój za 60gr to co za cuda tam moga byc ? Zjadałes potencjalnie sól drogową czy to w mięsie czy itp produktach i co wszystko ok ? A z czego dzis jest konserwa zrobiona tak dobrze wiesz ? A parówki to myslisz ze z czego obecnie robione z szynki ? hehe w dodatku za to placisz i to od sztuki juz nawet po 2 sztuki sprzedaja za niemałe pieniądze. Kazdy ustroj ma swoje wady i nie wymyslono do tej pory nic cudownego. To ty mylisz pojecia , owszem podłosc była i bedzie ale kapitalizm został na tyle rozbudowany i na tyle zepsuty ze czasami wydaje sie ze to wymyka sie wszystko spod kontroli, a podłość dość dobrze sie rozwija i wszyscy ci ktorzy na tym żerują jak pasozyty jest to im na ręke bo wciąz im mało. Nie neguje kapitalizmu, a jedynie formy jaką zaczyna przybierać , ponadto wydaje mi sie że niedługo bedziesz wcinał te parówki z wymion popijając to wodą barwioną z cukrem i jeszcze za to słono płacił .
Polak

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk